Reklama

Reklama

Siatkówka. Alberto Giuliani za Vitala Heynena? Znamy pierwszą odpowiedź

Zakończone w niedzielę mistrzostwa Europy siatkarzy były najprawdopodobniej ostatnim turniejem, w jakim "Biało-Czerwoni" startowali pod wodzą Vitala Heynena. Kto będzie następcą Belga? Alberto Giuliani, uważany za jednego z głównych kandydatów do poprowadzenia polskiej kadry, właśnie zabrał na ten temat głos.

Giuliani jest obecnie selekcjonerem reprezentacji Słowenii. Jego podopieczni pozbawili polskich siatkarzy nadziei na złoty medal tegorocznych ME, wykazując swą wyższość w półfinale. W boju o prymat na Starym Kontynencie ulegli Włochom. 

Po turnieju 56-letni trener podziękował w mediach społecznościowych słoweńskiej drużynie, którą prowadzi od 2019 roku. Uczynił to w taki sposób, jakby się z nią żegnał. Momentalnie ruszyły spekulacje na temat jego najbliższej przyszłości. 

Alberto Giuliani zna realia polskiej siatkówki

Szybko zaczęto go kojarzyć z reprezentacją "Biało-Czerwonych". Zna dobrze realia polskiej siatkówki. Od sezonu 2020/21 jest opiekunem Asseco Resovii.     

Reklama

Czy rzeczywiście Włoch jest zainteresowany zastąpieniem Vitala Heynena? Na to pytanie odpowiedział w krótkiej rozmowie z serwisem sport.tvp.pl.       
- Nie będę się nad tym zastanawiał do momentu, w którym odbędę rozmowę z prezesem słoweńskiej federacji, którego bardzo szanuję - oznajmił Guiliani.

Nie wykluczył zatem podpisania kontraktu z PZPS. Zapewnił jednocześnie, że jego internetowy wpis nie był pożegnaniem z obecnymi podopiecznymi, lecz jedynie formalnym zamknięciem sezonu. 

UKi

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje