Reklama

Reklama

Siatkówka. 19 zawodników weźmie udział w zgrupowaniu reprezentacji Polski w Spale

19 siatkarzy weźmie udział w zgrupowaniu reprezentacji Polski w Spale - potwierdził drugi trener reprezentacji Polski Michał Mieszko Gogol. Rozpocznie się ono 1 czerwca, a zakończy pod koniec pierwszej połowy lipca.

- Zaczniemy od testów na obecność koronawirusa, a potem - o ile wszystko będzie w porządku - będziemy już normalnie trenować. Normalnie, grając w "szóstkach", a właściwie "siódemkach". Oczywiście z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa w hotelu oraz w hali - zaznaczył Gogol.

W piątek on i reszta sztabu szkoleniowego oraz zawodnicy otrzymali mailowo plan zgrupowania.

- Najpierw będziemy trenować przez dwa tygodnie, potem trochę przerwy i następnie znów się spotkamy na kilkanaście dni - relacjonował.

Reklama

Jak dodał, w Spale trenować ma 19 siatkarzy. Zazwyczaj podczas przygotowań do sezonu reprezentacyjnego spotykało się tam ponad 20 graczy.

- Dlaczego akurat 19 zawodników, o to trzeba spytać trenera Heynena. Myślę, że ta mniejsza nieco liczba to efekt tego, że trochę obecna sytuacja nie do końca nam pozwala na więcej - ocenił.

Jeszcze do niedawna istniała możliwość, że z uwagi na pandemię "Biało-Czerwoni" musieliby grać na treningach w pomniejszonych grupkach. Ostatecznie jednak mają ćwiczyć w pełnych składach.

- Na pewno jest to plus. Trzymamy kciuki, żeby obostrzenia nadal były łagodzone w najbliższym czasie. Z pewnością pomoże to nam bardzo także jako grupie. Trenować, funkcjonować, być ze sobą. Bo przebywanie razem poza treningami też jest bardzo istotne - zwrócił uwagę asystent Vitala Heynena, który jest także szkoleniowcem PGE Skry Bełchatów.

Siatkarze zazwyczaj mieszkali w dwuosobowych pokojach. Teraz ma to wyglądać inaczej.

- Plan jest taki, że każdy będzie miał osobny pokój - przyznał Gogol.

Ministerstwo sportu przygotowało listę zaleceń dotyczących zasad bezpieczeństwa, które Polski Związek Piłki Siatkowej przekazał uczestnikom zgrupowania w Spale.

- Dotyczy to m.in. izolacji przed przyjazdem. Złożymy także deklarację na wjeździe do samego COS-u. To zdecydowanie będzie inne zgrupowanie w Spale niż zwykle. Nawet poruszanie się poza ośrodkiem będzie bardzo mocno ograniczone - podkreślił drugi trener Polaków.

Nie obawia się on jednak, że trudno będzie wytrzymać wszystkim ze sobą przez dłuższy okres czasu przy licznych obostrzeniach.

- Już w nie takich okolicznościach i dłużej ze sobą przebywaliśmy. Damy radę - zapewnił z uśmiechem.

Przyznał, że jeszcze nie do końca wiadomo, jak będzie wyglądało funkcjonowanie na co dzień sztabu szkoleniowego podczas tego zgrupowania.

- Na pewno wszyscy się spotkamy w Spale, ale ilu z nas będzie mogło przebywać naraz w hali, tego jeszcze nie wiemy. Może wprowadzimy wewnętrzną rotację - zaznaczył.

W tym roku Polaków nie czeka rywalizacja o stawkę. Igrzyska w Tokio zostały przełożone na przyszły rok, a tegoroczną edycję Ligi Narodów odwołano.

an/ sab/

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama