Reklama

Reklama

Siatkarski mundial zakodowany przez Polsat

Tylko ceremonia otwarcia siatkarskich mistrzostw świata i mecz otwarcia Polska - Serbia na Stadionie Narodowym będą dostępne dla wszystkich na antenie otwartego Polsatu. Ci, którzy nie są klientami Cyfrowego Polsatu, za pozostałe mecze będą musieli płacić. Ile? Jeszcze nie wiadomo. Ale przynajmniej 20 zł.

Na czas trwania mistrzostw świata zostaną uruchomione cztery kanały Polsat Volleyball, na których na żywo zostaną pokazane wszystkie 103 mecze turnieju, rozpoczynającego się z końcem sierpnia w Polsce.

Polsat oznajmił dziś, że nie jest w stanie pokazać tych spotkań wszystkim za darmo.

Bezpłatnie mundial będą mogli oglądać tylko klienci Cyfrowego Polsatu. Specjalne oferty zostały przygotowane także dla klientów Plusa, a w niedługim czasie zostaną także przygotowane dla abonentów systemu ipla.

Wszyscy pozostali będą musieli płacić. Ile? - Złożyliśmy wszystkim nadawcom satelitarnym i kablowym taką samą ofertę. Cena, za którą udostępnią ją swoim abonentom, będzie zależna tylko od nich - mówi Marian Kmita, szef sportu w Polsacie.

Reklama

Co warte podkreślenia, w żadnym innym kanale nie będzie można oglądać skrótów spotkań czy nawet kilkudziesięciosekundowych relacji. Nawet kanały sportowe Polsatu ograniczą się tylko do relacji ze stref kibica, wywiadów i komentarzy.

- Jesteśmy zmuszeni tak postąpić. Dlatego zaproponowaliśmy innym stacjom odkupienie części praw. Zgłosiła się tylko TVP, ale ich oferta była poniżej produkcji sygnału telewizyjnego, kilkadziesiąt razy mniejsza, niż publiczna telewizja zapłaciła za pokazywanie Euro 2012 - wyjaśnia Dominik Libicki, szef Cyfrowego Polsatu.

- Mamy do czynienia z wyjątkowym projektem. Tylko dzięki staraniom Polsatu tak wielka impreza trafiła do naszego kraju. Tymczasem jesteśmy zostawieni sami sobie. Nie otrzymaliśmy żadnego wsparcia od nikogo - mówi członek zarządu Polsatu Maciej Stec.

Polsat jest wyłącznym producentem i właścicielem praw telewizyjnych na siatkarski mundial. Do tej pory sprzedano sygnał do 168 krajów na całym świecie.

Stacja zagwarantowała sobie 60-sekundowy blok reklamowy, który miał być poświęcony tylko promocji Polski. - To jedyna i niepowtarzalna szansa do rozreklamowania naszego kraju. Jest nam bardzo przykro, że z tego nie skorzystamy w pełni. Siatkarski mundial został niesłusznie uznany za mistrzostwa komercyjne. Zupełnie inaczej niż Euro 2012, którego byliśmy przecież tylko współorganizatorem - dodaje Stec.

O tym, że mistrzostwa będą zakodowane w dużej mierze zdecydowała decyzja Orlenu, który miał być partnerem strategicznym mistrzostw. Na początku roku paliwowy potentat niespodziewanie wycofał się z projektu.

MŚ w siatkówce odbędą się w Polsce w dniach 30 sierpnia 2014 - 21 września 2014.

Autor: Krzysztof Oliwa


Jak oceniasz szanse "Biało-czerwonych" na MŚ w siatkówce? Dyskutuj!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama