Reklama

Reklama

Siatkarski Memoriał Wagnera - Andrea Anastasi zrezygnował z Zbigniewa Bartmana

Trener reprezentacji Polski siatkarzy Andrea Anastasi podał skład zespołu, który weźmie udział w rozpoczynającym się w piątek w Płocku XI Memoriale Huberta Jerzego Wagnera. W 15-osobowym drużynie zabrakło atakującego Zbigniewa Bartmana.

W gronie zawodników wybranych przez włoskiego szkoleniowca znalazł się zaś grający na tej samej pozycji 22-letni Grzegorz Bociek, który niedawno zadebiutował w drużynie narodowej.

Do reprezentacji powrócili Łukasz Wiśniewski i Michał Ruciak, którzy nie polecieli w ubiegłym tygodniu z resztą ekipy do Belgradu na trzy mecze towarzyskie z Serbami ("Biało-czerwoni" przegrali wszystkie spotkania).

Impreza w Płocku, w której wezmą również udział Rosjanie, Niemcy i Holendrzy, będzie ostatnim sprawdzianem podopiecznych Anastasiego przed organizowanymi przez Polskę i Danię mistrzostwami Europy (20-29 września). W fazie grupowej zmierzą się oni w Gdańsku z Turcją, Francją i Słowacją. Zespół "Biało-czerwonych" na tej imprezie będzie liczył 14 zawodników.

Reklama

Skład reprezentacji Polski na XI Memoriał Huberta Jerzego Wagnera:

rozgrywający: Łukasz Żygadło (Zenit Kazań), Fabian Drzyzga (Asseco Resovia Rzeszów)

atakujący: Jakub Jarosz (Lotos Trefl Gdańsk), Grzegorz Bociek (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle)

przyjmujący: Bartosz Kurek (Cucine Lube Banca Marche Macerata), Michał Winiarski (Fakieł Nowy Urengoj), Michał Kubiak (Jastrzębski Węgiel), Michał Ruciak (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle), Wojciech Włodarczyk (PGE Skra Bełchatów)

środkowi: Marcin Możdżonek (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle), Piotr Nowakowski (Asseco Resovia Rzeszów), Łukasz Wiśniewski (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle), Andrzej Wrona (PGE Skra Bełchatów)

libero: Paweł Zatorski (PGE Skra Bełchatów), Damian Wojtaszek (Jastrzębski Węgiel).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje