Reklama

Reklama

Siatkarska LN. Vital Heynen podał skład na turniej w Melbourne

Selekcjoner reprezentacji Polski siatkarzy Vital Heynen podał skład na turniej Ligi Narodów w Melbourne. W Australii "Biało-Czerwoni" zakończą fazę interkontynentalną tych rozgrywek.

W miniony weekend Polacy rywalizowali w USA i nie będą tego wyjazdu miło wspominać. Podopieczni Vitala Heynena przegrali wszystkie trzy mecze po 0:3, kolejno z Iranem, gospodarzami i Serbią. Porażki sprawiły, że nasi siatkarze spadli na piąte miejsce w tabeli. Awans do Final Six w Lille się oddalił, ale jest w dalszym ciągu możliwy. Wszystko będzie zależało od wyników uzyskanych w Australii.

Tradycyjnie, Heynen dokonał korekt w składzie w porównaniu z turniejem w Hoffman Estates. W Melbourne nie zobaczymy Fabiana Drzyzgi, Damiana Schulza, Michała Żurka i Kacpra Piechockiego. Zastąpią ich Marcin Janusz, Łukasz Kaczmarek, Aleksander Śliwka i Paweł Zatorski.

Polacy rozpoczną rywalizację w Melbourne od starcia z Argentyną (22.06 , godz. 10.40 polskiego czasu). Następnie zmierzą się z Brazylią (23.06, godz. 12.10), a na koniec z Australią (24.06, godz. 7.10).

Po rozegraniu 15 meczów w fazie interkontynentalnej przez każdego z uczestników punkty sumuje się we wspólnej tabeli. Do turnieju finałowego, który odbędzie się w dniach 4-8 lipca w Lille, zakwalifikuje się Francja jako gospodarz i pięć czołowych drużyn fazy interkontynentalnej.

Skład reprezentacji Polski na turniej w Melbourne:

Reklama

2 Maciej Muzaj - atakujący
5 Łukasz Kaczmarek - atakujący
6 Bartosz Kurek - atakujący
7 Artur Szalpuk - przyjmujący
9 Bartłomiej Lemański - środkowy
12 Grzegorz Łomacz - rozgrywający
15 Jakub Kochanowski - środkowy
14 Aleksander Śliwka - przyjmujący
17 Paweł Zatorski - libero
18 Bartosz Kwolek - przyjmujący
19 Marcin Janusz - rozgrywający  
20 Mateusz Bieniek - środkowy (kapitan)
21 Mateusz Mika - przyjmujący
22 Bartosz Bednorz - przyjmujący

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama