Reklama

Reklama

Reprezentacja siatkarzy zacznie od dwóch sparingów z Niemcami w Zielonej Górze

Reprezentacja Polski siatkarzy, która obecnie przebywa na zgrupowaniu w Spale, pierwsze w tym roku mecze sparingowe zagra z Niemcami w Zielonej Górze - poinformował PZPS. Dwa spotkania, najprawdopodobniej bez udziału publiczności, odbędą się w dniach 22-23 lipca.

Z uwagi na pandemię koronawirusa "Biało-Czerwonych" w tym sezonie nie czeka rywalizacja o stawkę. Igrzyska w Tokio zostały przełożone na 2021 rok, a tegoroczną edycję Ligi Narodów odwołano.

Reklama

Prezes PZPS Jacek Kasprzyk nie ukrywał, że związkowi - głównie ze względu na kibiców i zobowiązana wobec sponsorów - zależało na organizacji meczów sparingowych. Z powodu ograniczeń w podróżach wynikających z koronawirusa brano pod uwagę przede wszystkim reprezentacje krajów-sąsiadów.

Obostrzenia związane z pandemią sprawiają też, że na ten moment spotkania mają się odbyć przy pustych trybunach.

"Bolejemy nad tym, że nasi siatkarze nie będą mogli się spotkać z naszymi fantastycznymi kibicami, ale bezpieczeństwo jest najważniejsze. Nie wykluczamy jednak, że za ponad miesiąc sytuacja może pozwolić na udział publiczności" - zastrzegł Kasprzyk.

Jak dodał, mecze będą transmitowane w telewizji. Zadeklarował też, że związek postara się zapewnić mediom szeroki dostęp do tych pojedynków i do drużyn.

Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu w Zielonej Górze Robert Jagiełowicz przypomniał z kolei, że siatkówka gościła w tym mieście w przeszłości za sprawą Memoriału Huberta Wagnera i turnieju finałowego Pucharu Polski.

Dowiedz się więcej na temat: reprezentacja siatkarzy | Vital Heynen | Jacek Kasprzyk

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje