Reklama

Reklama

Reprezentacja siatkarzy. Polska - Niemcy 3-1 w meczu towarzyskim

Polscy wygrali drugi sparing z Niemcami 3-1 (26:24, 25:16, 25:21, 25:27). Po trzech setach Biało-Czerwoni prowadzili do zera, ale obie drużyny ustaliły, że zagrają jeszcze jednego seta, który padł łupem rywali.

Zapis relacji na żywo z meczu Polska - Niemcy

Zapis relacji na żywo z meczu Polska - Niemcy na urządzenia mobilne

Początek był wyrównany. Jednak to Polacy jako pierwsi wypracowali sobie większą przewagę. Niemcy cały czas tracili do naszej drużyny dwa, trzy punkty. W końcówce jednak zdołali wyrównać i set rozgrywał się na przewagi.

Na szczęście szalę zwycięstwa na swoją korzyść przechylili Polacy. Najpierw dobrze zaatakował Maciej Muzaj, a potem świetnym blokiem popisał się Bartosz Bednorz i wygraliśmy 26:24.

Reklama

Drugi set to prowadzenie Polaków od początku do końca. Podopieczni Vitala Heynena szybko wyszli na kilkupunktowe prowadzenie. Potem je jeszcze powiększyli i ostatecznie seta wygrali przewagą dziewięciu "oczek"

Trzeci set był bardziej zacięty, ale też pewnie wygrany przez Biało-Czerwonych. Obaj trenerzy wymienili całe szóstki, ale obraz gry się nie zmienił. Świetnie grali Michał Kubiak i Aleksander Śliwka.

Przez większość seta wynik oscylował w okolicach remisu, ale w końcówce Polacy uciekli rywalom i zwyciężyli różnicą trzech punktów.

Po trzech partiach wygranych przez Polaków mecz się nie skończył. Obie drużyny już przed meczem ustaliły, że niezależnie od wyniku, rozegrają co najmniej cztery sety.

Kibiców przed telewizorami czekały więc dodatkowe emocje. Na hali nie było ich czuć, bo mecz odbył się przy pustych trybunach.

W efekcie Polacy się rozluźnili i zagrali trochę słabiej. Mieli problem z przyjęciem zagrywki i skończeniem ataku. Wykorzystali to Niemcy, choć też nie mieli łatwo. Ostatniego seta wygrali na przewagi 27:25 i mecz zakończył się wynikiem 3-1 dla Polski.

Polska - Niemcy 3-1 (26:24, 25:16, 25:21, 25:27)

Polska: Marcin Komenda, Norbert Huber, Aleksander Śliwka, Maciej Muzaj, Piotr Nowakowski, Bartosz Bednorz - Paweł Zatorski (libero) oraz Dawid Konarski, Michał Kubiak, Artur Szalpuk, Grzegorz Łomacz, Jan Nowakowski, Karol Kłos, Damian Wojtaszek (libero)

Niemcy: Johannes Tille, Christian Fromm, Linus Weber, Marcus Boehme, Anton Brehme, Moritz Reichert - Tim Stohr (libero) oraz Ruben Schott, Moritz Karlitzek, Jan Zimmermann, Simon Hirsch, Tobias Krick, Florian Krage, Lukas Maase, Julian Zenger (libero)

MP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje