Reklama

Reklama

Reprezentacja siatkarzy od soboty w Memoriale Wagnera

To będzie ostatni sprawdzian dla polskich siatkarzy przed wrześniowym Pucharem Świata. Od soboty reprezentacja Polski grać będzie w Memoriale Wagnera w Toruniu.

W rozpoczynającej się w sobotę 13. edycji Memoriału Huberta Jerzego Wagnera wystąpią siatkarze z Polski, Iranu, Japonii i Francji.

"Biało-czerwoni" udział w turnieju poświęconym pamięci słynnego szkoleniowca poprzedzili tygodniowym zgrupowaniem w Spale. Wcześniej trenowali w Arłamowie. Zarówno tam, jak i w toruńskiej imprezie reprezentacja liczy 15 zawodników. Po zakończeniu memoriału, którego ostatnie mecze rozegrane zostaną w poniedziałek, trener Stephane Antiga podejmie decyzję, kto znajdzie się w składzie na Puchar Świata. Do Japonii, gdzie walka toczyć się będzie o wywalczenie przepustki olimpijskiej, 29 sierpnia poleci 14 zawodników.

Reklama

W porównaniu z tegoroczną Ligą Światową w gronie polskich siatkarzy w Toruniu zabraknie występującego regularnie w poprzednim sezonie w "Biało-czerwonych" barwach środkowego Andrzeja Wrony. Na tej pozycji błyszczy w ostatnich miesiącach z kolei Mateusz Bieniek.

W rozpoczynającej się w sobotę imprezie mistrzowie świata zmierzą się kolejno z Japończykami, Irańczykami i Francuzami. Z dwiema ostatnimi drużynami "Biało-czerwoni" w tym roku mieli okazję już się sprawdzić podczas LŚ. Z ekipą z Bliskiego Wschodu rywalizowali w fazie interkontynentalnej i wygrali trzy z czterech meczów. "Trójkolorowym", późniejszym triumfatorom rozgrywek, ulegli w półfinale Final Six 2:3.

Reprezentacja "Kraju Kwitnącej Wiśni" i Francja po raz pierwszy wystąpią w Memoriale Huberta Jerzego Wagnera. Iran po raz drugi zagra w tych zawodach; poprzednio w 2012 roku.

Dla kibiców w Toruniu przewidziano atrakcje pozameczowe. Zaprezentowane zostanie m.in. po raz drugi muzeum siatkarskie prowadzone przez Grzegorza Szewczyka, w którym można obejrzeć medale, puchary, zdjęcia i koszulki słynnych zawodników.

Pierwszy turniej pamięci legendarnego trenera rozegrany został w 2003 roku w Olsztynie. Później siatkarze rywalizowali m.in. w Łodzi, Bydgoszczy, Katowicach i Zielonej Górze. Pięciokrotnie zwyciężyli Polacy, dwa razy Holendrzy i Rosjanie, a po jednym triumfie mają w dorobku zespoły Niemiec, Włoch, Brazylii i Rosji, która była najlepsza przed rokiem w Krakowie.

Program 13. edycji Memoriału Huberta Jerzego Wagnera:

sobota, 22 sierpnia

Iran - Francja (godz. 18)

Polska - Japonia (20.30)

niedziela, 23 sierpnia

Japonia - Francja (17)

Polska - Iran (19.30)

poniedziałek, 24 sierpnia

Japonia - Iran (18)

Polska - Francja (20.30)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje