Reklama

Reklama

Raul Lozano może zastąpić Stephane'a Antigę w reprezentacji Polski siatkarzy

Kolejny zwrot akcji w sprawie Stephane'a Antigi? Francuski szkoleniowiec może pożegnać się z reprezentacją Polski siatkarzy. Jego następcą sensacyjnie może zostać Raul Lozano - informuje "Przegląd Sportowy". Argentyńczyk już pracował z reprezentacją Polski.

Antiga dwa lata temu poprowadził "Biało-czerwonych" do tytułu mistrza świata, ale w sierpniu na igrzyskach w Rio polski zespół odpadł w ćwierćfinale, co uznano za porażkę.

Francuz nadal chciałby pracować z "Biało-czerwonymi", ale jego kontrakt wygasa w październiku. Po Rio najpierw wydawało się, że szkoleniowiec na pewno rozstanie się z kadrą, potem wyglądało na to, że jednak przedłuży kontrakt.

Tymczasem, według informacji "PS", o pracy w reprezentacji Polski ma rozmawiać z działaczami PZPS Raul Lozano.

Reklama

Argentyńczyk jeszcze w tym tygodniu ma przystąpić do negocjacji ze stroną polską. W ostatnią niedzielę prowadził już polską drużynę, tyle że w meczu gwiazd w katowickim Spodku.

Lozano na igrzyskach w Rio kierował reprezentacją Iranu, ale ona też odpadła w ćwierćfinale. Obie strony postanowiły się pożegnać.

Argentyński trener prowadził już reprezentację Polski siatkarzy w latach 2005-08. W 2006 roku zdobył z nią srebrny medal na mistrzostwach świata w Japonii.

W poprzednim roku na krótko objął zespół Cerradu Czarnych Radom.

Jak informuje "PS", 60-letni Lozano miałby podpisać w Polsce aż czteroletni kontrakt.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne