Reklama

Reklama

Puchar Świata siatkarzy. Antiga: Najważniejsze, że tylko trzy sety

Trener polskich siatkarzy Stephane Antiga jest zadowolony, że "Biało-czerwonym" udało się w trzech setach pokonać Tunezję na inaugurację Pucharu Świata siatkarzy.

Co? Gdzie? Kiedy? Bądź na bieżąco i sprawdź Sportowy Kalendarz!

Po meczu Polska - Tunezja powiedzieli:

Stephane Antiga (trener reprezentacji Polski): "Najważniejsze, że wygraliśmy w trzech setach. Podeszliśmy do spotkania poważnie i nie popełniliśmy zbyt wielu błędów. Dzięki temu mogłem też zrobić wiele zmian i dałem pograć prawie wszystkim siatkarzom. To było najlepsze z możliwych przygotowanie do środowego meczu z Rosją. Jesteśmy do tego turnieju dobrze przygotowani mentalnie i fizycznie".

Reklama

Michał Kubiak (kapitan reprezentacji Polski): "Pierwszy mecz w turnieju jest zawsze bardzo trudny, ale okazało się, że nie jest tak źle. Już nie możemy się doczekać spotkania z Rosjanami, które mam nadzieję wygramy. Nie boimy się tego starcia, bo w tym sezonie regularnie z nimi wygrywaliśmy. Na szczęście udało się zwyciężyć z Tunezją szybko i nie straciliśmy za dużo energii. To ważne, bo impreza jest długa i przed nami wiele meczów".

Fethi Mkaouar (trener reprezentacji Tunezji): "To był dla nas bardzo trudny mecz. Graliśmy z mistrzami świata. Chciałem, by na boisku pojawili się wszyscy siatkarze. Mamy w tym turnieju 11 spotkań i chciałbym, by każde kolejne było lepsze. Krok po kroku chcemy robić postępy. Z każdego starcia powinniśmy wyciągnąć jak najlepszą naukę".

Marouen Garci (kapitan reprezentacji Tunezji): "Popełniliśmy zbyt wiele błędów, a w meczu z mistrzami świata, to się mści. Nie byliśmy odpowiednio dobrzy w grze defensywnej. Musimy poprawić przyjęcie i unikać błędów".

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje