Reklama

Reklama

PŚ siatkarzy. Kluczowy mecz Polaków

Przed polskimi siatkarzami decydująca batalia w Pucharze Świata o przepustki na igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro. O godz. 10.10 podopieczni Stephane'a Antigi zmierzą się z reprezentacją USA i ten pojedynek może mieć kluczowe znaczenie w walce o dwa miejsce premiowane awansem.

"Biało-czerwoni" i Stany Zjednoczone to dwie niepokonane dotychczas drużyny w turnieju. W ciągu 16 dni 12 zespołów systemem każdy z każdym walczy o dwie przepustki do Rio. Najmniejsze potknięcie może kosztować awans.

Reklama

"Przyjechaliśmy tu wygrać całe zawody" - mówi odważnie atakujący Bartosz Kurek.

Polacy są na dobrej drodze, ale ostatnie trzy spotkania będą wyrocznią. Z Amerykanami podopieczni Stephane'a Antigi nie lubią grać. W tym sezonie mierzyli się pięciokrotnie, wygrali tylko raz.

"Dlatego chłopaki są żądni rewanżu i dadzą z siebie 110 procent. Szanse oceniam 50 na 50" - powiedział Krzysztof Ignaczak, który spotkania ogląda w telewizji.

- Zwycięstwo w tym spotkaniu bardzo mocno przybliży nas do Rio de Janeiro. W podobnej sytuacji są Amerykanie. Myślę, że to będzie najważniejszy sprawdzian zarówno dla naszej kadry, jak i dla rywali - powiedział Interii Sebastian Świderski.

- Pomimo tego, że nie mają jakiś wielkich wirtuozów, to są bardzo skuteczni. Największą gwiazdą jest atakujący Matthew Anderson, który od dłuższego czasu bryluje w reprezentacji. Na innych pozycjach są młodzi zawodnicy. Taylor Sander na przyjęciu, okrzyknięty wielkim talentem, utrzymuje wysoki poziom. Okrzepł w bojach - stwierdził były przyjmujący reprezentacji Polski.

Zakończyło się już ważne dla układu tabeli starcie Rosjan z Włochami. "Sborna" przegrała nadspodziewanie gładko 0:3, co niemal przekreśla ich marzenia o zajęciu jednego z dwóch czołowych miejsc.

Teoretyczne szanse mają jeszcze Argentyńczycy, którzy nie tylko muszą sami wygrać jeszcze dwa spotkania (kolejno z Włochami i USA), ale też muszą liczyć na potknięcie rywali.

Zapraszamy na relację na żywo z meczu Polska - USA!

Relację można również śledzić na urządzeniach mobilnych


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama