Polska zagra z Bułgarią, a USA z Kubą w półfinałach Ligi Światowej

Bułgarzy będą rywalami polskich siatkarzy w półfinale turnieju Ligi Światowej w Sofii (sobota 19.45). Przesądziła o tym porażka gospodarzy turnieju z USA 0:3 w ostatnim meczu grupowym. Drugiego finalistę wyłoni mecz Kuba - USA.

Przed ostatnim meczem grupy E szansę na grę w półfinale miały wszystkie trzy jej zespoły. Ostatnie miejsce zajmowali Amerykanie, ale dzięki zwycięstwu z Bułgarią, zepchnęli ją na drugą pozycję.

Z kolei Niemcy spadli na trzecie miejsce i podzielili los Brazylii, która dzień wcześniej po porażce z Polską odpadła z turnieju.

Elementem, który przesądził losy pierwszego seta były błędy własne. Amerykanie zaliczyli ich cztery, a Bułgarzy aż dziesięć. Razili zwłaszcza zepsutymi zagrywkami i błędami w bloku.

W drugiej partii gospodarze finałowego turnieju rzadziej prezentowali rywalom punkty, ale mistrzowie olimpijscy byli wystarczająco silni, aby i bez tego gładko wygrać drugiego seta do 16. Bułgarzy mieli problemy z rozegraniem akcji, które mogliby zakończyć silnym atakiem, w efekcie na parkiecie rządzili Amerykanie.

Bułgarzy grali bardzo słabo. Wprawdzie na początku trzeciej partii kilkakrotnie prowadzili, ale na pierwszą przerwę schodzili przegrywając 6:8.

Amerykanie powiększali przewagę. Po chwilowym ich przestoju zrobiło się 13:12, ale w drugiej części seta nie dali szans rywalom.

Bułgaria - USA 0:3 (21:25, 16:25, 17:25)