Reklama

Reklama

Polska - Wenezuela 3:0. Orły jadą na igrzyska do Rio!

Polscy siatkarze zakwalifikowali się na igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro! Dziś "Biało-czerwoni" pokonali na turnieju kwalifikacyjnym w Tokio 3:0 (25:21, 25:17, 25:18) Wenezuelę, odnosząc piąte zwycięstwo w piątym meczu.

Zobacz zapis relacji na żywo z meczu Polska - Wenezuela

Zapis relacji na żywo dla urządzeń mobilnych

Na turnieju w Japonii o wyższym miejscu w tabeli w pierwszej kolejności decyduje liczba zwycięstw. "Biało-czerwoni" odnieśli ich komplet, czyli pięć. To ostatnie zapewniło im kwalifikację jako pierwszej drużynie z rozgrywek.

Reklama

Wygrana Polaków z najsłabszą w turnieju Wenezuelą ani przez moment nie podlegała dyskusji, a wynik setów do 21, 17 i 18 mówi sam za siebie.

Trener Polaków Stephane Antiga nie mógł dziś skorzystać z lekko kontuzjowanego Mateusza Miki. W jego miejsce do wyjściowego składu wskoczył Rafał Buszek i nie zawiódł.

Pierwszy punkt w meczu zdobył najlepszy zawodnik Wenezueli Kervin Pinerua, który jako jedyny miał czym postraszyć ekipę mistrzów świata. W pojedynkę nie był jednak w stanie wiele zdziałać. Na pierwszej przerwie technicznej było 8:6 dla Polski, na drugiej już 16:11. Co ciekawe dokładnie taki wynik widniał na tablicy na drugiej przerwie technicznej każdego z setów.

Mimo wysokiego prowadzenia w pierwszej partii, Polacy na chwilę zasnęli i rywale doszli na 20:21 po asie serwisowym Edsona Valencii. Szybko jednak uporządkowali grę i wygrali seta do 21 po efektownym bloku na koniec.

Druga odsłona rozpoczęła się od koncertu bloków Orłów, z Marcinem Możdżonkiem w roli głównej. Michał Kubiak dał nam prowadzenie 8:4 na pierwszej przerwie. Rywale zbliżyli się na dwa punkty (10:8), ale potem nie byli w stanie już nic zdziałać. Set zakończył się nieudaną zagrywką Wenezuelczyków.

Wynik trzeciego seta tylko w pierwszej jego fazie był wyrównany, potem uśmiechnięci już i rozluźnieni Polacy ze spokojem dopięli swego, wygrywając partię 25:18 i cały mecz 3:0.

Grupa polskich kibiców w Tokio skandowała "gramy u siebie", a potem "jedziemy do Rio!".

Wyniki piątej kolejki:

Polska - Wenezuela 3:0 (25:21, 25:17, 25:18)

Polska: Grzegorz Łomacz, Bartosz Kurek, Karol Kłos, Marcin Możdżonek, Rafał Buszek, Michał Kubiak, Paweł Zatorski (L) - Dawid Konarski, Fabian Drzyzga, Mateusz Bieniek;

Wenezuela: Jose Carrasco, Edson Valencia, Hector Salerno, Kervin Pinerua, Jonathan Quijada, Fernando Gonzalez, Hector Mata (L) - Regulo Briceno (L), Carlos Paez, Emerson Rodriguez, Andy Rojas, Willner Rivas, Jesus Chourio.

Kanada - Francja 0:3 (17:25, 17:25, 16:25)

Iran - Chiny 3:2 (26:24, 22:25, 25:19, 17:25, 18:16)

Australia - Japonia 3:0 (25:23, 25:19, 29:27)

W sobotę Polska zagra z Iranem, a w niedzielę z Australią.

Awans z tokijskiego turnieju wywalczą trzy najlepsze drużyny plus jedna z Azji, gdyż oprócz turnieju interkontynentalnego są to równocześnie kwalifikacje azjatyckie do igrzysk. Bliscy sukcesu są też Francuzi i Irańczycy.


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL