Reklama

Reklama

Polska - Rosja 3:1 w Pucharze Świata siatkarzy

Polacy wygrali z Rosją 3:1 (26:28, 27:25, 25:19, 25:22) w drugim meczu Pucharu Świata! W pierwszym partii "Biało-czerwoni" nie wykorzystali pięciu piłek setowych, ale kolejne należały już do mistrzów świata! Najlepszym zawodnikiem wybrano Bartosza Kurka, który zdobył 25 punktów!

Zobacz zapis relacji NA ŻYWO

Odkąd Antiga objął reprezentację Polski, "Biało-czerwoni" nie przegrali z Rosjanami. Wygrali siedem kolejnych meczów!

Polacy dobrze rozpoczęli spotkanie z Rosją. Utrzymywali nieznaczną przewagę, którą powiększyli w środkowej części seta po mocnych zagrywkach Rafała Buszka i Bartosza Kurka. Cztery punkty różnicy utrzymywały się niemal do końca. "Biało-czerwoni" prowadzili 24:20, ale nie byli w stanie skończyć partii.

Reklama

Zagrywkę zepsuł Piotr Nowakowski. Mateusz Bieniek został zablokowany, a Aleksander Butko jeszcze dołożył mocny serwis i było 24:24. W grze na przewagi lepsi okazali się nasi rywale. Set zakończyło niedokładne przyjęcie "Biało-czerwonych" i piłka przechodząca skończona przez "Sborną". Siatkarze Antigi w sumie nie wykorzystali pięciu piłek setowych.

Drugi set był równie emocjonujący. Rosjanie odskoczyli przed pierwszą przerwą techniczną. Sporo krwi napsuł "Orłom" Dmitrij Muserski, który zagrał jako atakujący, a nie środkowy, tak jak w finale igrzysk olimpijskich w Londynie, gdy Rosjanie pokonali Brazylię. Przed drugą przerwą techniczną Polacy zniwelowali straty, a potem Kurek dwukrotnie blokiem zatrzymał Muserskiego i "Biało-czerwoni" wyszli na prowadzenie.

Końcówka drugiego seta była niezwykle wyrównana i emocjonująca. Przy stanie 24:25 Rosjanie już cieszyli się z wygrania seta. Antiga poprosił o challenge, który pokazał, że Kurek jednak trafił w boisko! Następnie nasz atakujący skończył kontrę, a potem blok zatrzymał Muserskiego i "Orły" wygrały drugą partię 27:25!

Trzeci set rozpoczął się od walki punkt za punkt. Tuż po niej z boiska zniesiony został Grzegorz Łomacz. Rozgrywający nabawił się kontuzji kostki. Zastąpił go Fabian Drzyzga.

Dzięki koncertowej grze Kurka, solidnej postawie Bieńka i Kubiaka, "Biało-czerwoni" zbudowali sobie bezpieczną przewagę. Ostatnia akcja to blok Nowakowskiego na Jewgieniju Sivożelezie. Trzecią partię siatkarze Antigi wygrali 25:19 i objęli prowadzenie w meczu 2:1!


Na czwartego seta Rosjanie wyszli w innym zestawieniu. Muserski wrócił na środek, a Maksim Michajłow na atak. Na przyjęciu pojawił się Dmitri Iljinych, a na rozegraniu Siergiej Grankin.

Zmiany przyniosły skutek. Rosjanie do drugiej przerwy technicznej utrzymywali niewielką przewagę. As serwisowy Kubiaka i wspaniała gra "Biało-czerwonych" w obronie pozwoliły wypracować dwa "oczka" przewagi (19:17).

Błąd Buszka sprawił, że na tablicy wyników znowu widniał remis. Polacy wrócili na dwupunktowe prowadzenie po asie serwisowym Buszka. Tego prowadzenia "Biało-czerwoni" już nie oddali do końca, a mecz skończyli blokiem. "Orły" wygrały 25:22 i cały mecz 3:1!

To drugie zwycięstwo Polaków w drugim meczu Pucharu Świata. We wtorek "Biało-czerwoni" pokonali 3:0 Tunezję. Rosjanie w pierwszym starciu bez straty seta ograli Wenezuelę.

W Pucharze Świata bierze udział 12 zespołów. Dwa najlepsze wywalczą awans do igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro. W czwartek o 8:10 Polacy zagrają z Argentyną, która także ma dwa zwycięstwa.

Polska - Rosja 3:1 (26:28, 27:25, 25:19, 25:22)

Polska: Grzegorz Łomacz, Bartosz Kurek (25 punktów), Mateusz Mika (2), Piotr Nowakowski (5), Rafał Buszek (13), Mateusz Bieniek (13), Paweł Zatorski (L) oraz Dawid Konarski, Fabian Drzyzga (1), Michał Kubiak (10), Marcin Możdżonek

Trener: Stephane Antiga

Rosja: Aleksander Butko (6), Siergiej Tietiuchin (8), Artiom Wolwicz (8), Dmitrij Muserski (20), Maksim Michajłow (12), Ilia Własow (4), Aleksiej Obmoczajew (L) oraz Aleksander Janutow (L), Dmitrij Ilnych (1), Jewgienij Siwożelez, Ilia Kurkajew (2), Siergiej Grankin

Trener: Władimir Alekno

Autor: Grzegorz Zajchowski

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje