Reklama

Reklama

Polska pokonała Danię 3:0 w siatkarskiej Lidze Europejskiej

Siatkarska kadra B rozpoczęła rozgrywki Ligi Europejskiej od pewnego zwycięstwa z Danią 3:0 (25:22, 25:21, 25:14) w Slagelse.

Drugie spotkanie między tymi zespołami odbędzie się w niedzielę o godz. 16.00.

Podopieczni Andrzeja Kowala w grupie A zmierzą się jeszcze z Izraelem i Austrią.

Liga Europejska to rozgrywki CEV, w których biorą udział niżej notowane reprezentacje ze Starego Kontynentu, które nie mają prawa gry w Lidze Światowej. Polski Związek Piłki Siatkowej wystawia do gry kadrę B.

Do fazy finałowej przechodzą najlepsze zespoły z poszczególnych grup. Od 2010 roku zwycięzca rozgrywek uzyskuje prawo do udziału w eliminacjach Ligi Światowej. 

Reklama

Dania - Polska 0:3 (22:25, 21:25, 14:25)

Polska: Michał Kędzierski, Szymon Romać, Dawid Dryja, Jan Nowakowski, Adrian Buchowski, Bartosz Bednorz, Damian Wojtaszek (libero) oraz Michał Filip, Grzegorz Pająk.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy