Reklama

Reklama

Polska - Niemcy 3:2. Marcin Możdżonek: Byliśmy o krok od tragedii

Polscy siatkarze w meczu o 3. miejsce turnieju kwalifikacyjnego w Berlinie pokonali Niemców 3:2 i zachowali szansę awansu na igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro. - To niesamowicie ważne zwycięstwo, tym bardziej, że byliśmy o krok od tragedii - powiedział tuż po meczu środkowy kadry Marcin Możdżonek.

Polacy po dramatycznym i pełnym zwrotów akcji meczu pokonali Niemców 3:2 i wciąż mają szansę awansować na Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro.

- Nie graliśmy dzisiaj najlepiej. Momentami bardzo źle, ale przezwyciężyliśmy swoje słabości. Do końca walczyliśmy o każdą piłkę - przyznał po spotkaniu środkowy kadry Marcin Możdżonek.

- Spadł nam kamień z serca. Nawet w beznadziejnych sytuacjach wierzyliśmy w to, że możemy zwyciężyć - dodał 30-letni zawodnik.

- To niesamowicie ważne zwycięstwo, tym bardziej, że byliśmy o krok od tragedii. Brawo dla polskiej siatkówki, kibiców i nas samych - zakończył Możdżonek.

Reklama

Polacy dostaną kolejną, ale już ostatnią szansę wywalczenia przepustki do Rio w majowym turnieju interkontynentalnym w Japonii. Niemcy, brązowi medaliści MŚ 2014, igrzyska w Rio zobaczą w telewizji.
Reklama

Reklama

Reklama

Reklama