Polska - Niemcy 1:3 w sparingu siatkarzy

Siatkarska reprezentacja Polski przegrała z Niemcami 1:3 (25:19, 18:25, 21:25, 19:25) w sparingowym meczu rozegranym w Spale. Oba zespoły rozegrały jeszcze dwa dodatkowe sety, w których lepsi byli "Biało-czerwoni".

Obie reprezentacje przygotowują się do rozpoczynających się 30 sierpnia mistrzostw świata, które odbędą się w Polsce.

"Biało-czerwoni" tylko w pierwszym secie byli w stanie wygrać z Niemcami. Główną bolączką podopiecznych Stephane'a Antigi była nieskuteczność w ataku.

Oba zespoły rozegrały jeszcze dwa dodatkowe sety. Trener Antiga wystawił kompletnie nowy skład, który zaskoczył rywali i gładko wygrał 25:13. Także w drugim dodatkowym secie nasz zespół był lepszy (15:12).

Drugi sparing drużyny te rozegrają w środę. Następnie Polacy przeniosą się do Krakowa. Wystąpią tam w Memoriale Huberta Jerzego Wagnera (16-18 sierpnia), ostatnim sprawdzianie przed mundialem (30 sierpnia - 21 września).

"Biało-czerwoni" w pierwszej fazie MŚ zagrają w grupie A, a ich rywalami będą: Serbia, Argentyna, Australia, Kamerun i Wenezuela. Niemcy trafili do grupy B, w której czekają ich pojedynki z: Brazylią, Kubą, Finlandią, Koreą Południową i Tunezją.

Polska - Niemcy 1:3 (25:19, 18:25, 21:25, 19:25)

Polska: Paweł Zagumny, Piotr Nowakowski, Bartosz Kurek, Karol Kłos, Michał Winiarski, Mariusz Wlazły, Paweł Zatorski (libero) oraz Dawid Konarski, Fabian Drzyzga, Mateusz Mika, Michał Kubiak, Rafał Buszek. W dodatkowym secie: Andrzej Wrona, Marcin Możdżonek, Krzysztof Ignaczak (libero).

Niemcy: Christian Fromm, Georg Grozer, Lukas Kampa, Max Guenthoer, Sebastian Schwarz, Tim Broshog, Markus Steuerwald (libero), Ferdinand Tille (libero) oraz Sebastian Kuehner, Michael Andrei, Jochen Schoeps, Marcus Boehme.