Reklama

Reklama

Polska - Bułgaria 2:3. Antiga: Dwa elementy nie były skuteczne

Przygotowujący się do kwalifikacji olimpijskich polscy siatkarze przegrali w Krakowie 2:3 z Bułgarią na początek Memoriału Huberta Wagnera. - Dwa elementy nie były skuteczne - zagrywka i przyjęcie - powiedział po meczu trener "Biało-czerwonych" Stephane Antiga.

Co? Gdzie? Kiedy? Bądź na bieżąco i sprawdź Sportowy Kalendarz!

Reklama

- To był fajny mecz. Jestem zadowolony, że Bułgaria zagrała dobrze, bo to dla nas najlepsze przygotowanie - mówił po spotkaniu Antiga.

Jak podkreślił, "dwa elementy nie były skuteczne - zagrywka i przyjęcie". - Nad tym musimy pracować. Jestem zachwycony atakiem, bo to było pozytywne w naszym wykonaniu. Czasami robiliśmy głupie błędy i brakowało komunikacji, ale to są drobne sprawy. Już z Belgią możemy zagrać lepiej - powiedział szkoleniowiec Polaków.

Paweł Zatorski przyznał, że Bułgaria to dla naszej reprezentacji niewygodny rywal.

 - Mamy sporo materiału szkoleniowego do analizy i mam nadzieję, że wyciągniemy z tego wnioski. Na pewno ciężko jest utrzymać wysoki poziom grania dwa tygodnie po finałach ligi. Myślę, że to będzie szło w dobrym kierunku - powiedział nasz libero.

- Bułgaria to zespół, który od dawna nam nie leży. Odkąd wrócił Cwetan Sokołow, stali się bardzo silną ekipą. To dla nich bardzo ważny zawodnik, daje dużo jakości, zwłaszcza w trudnych piłkach. Najważniejsze teraz, że możemy się sprawdzić z dobrymi rywalami - stwierdził Zatorski.

Radość z postawy swoich siatkarzy wyraził trener Bułgarów Płamen Konstantinow.

- To był dopiero nasz pierwszy mecz w tym sezonie, dlatego jestem bardzo zadowolony z postawy swoich zawodników. Zagrali dobrze i w wielu elementach skutecznie - powiedział. - To także był dobry sprawdzian dla Polski, której życzę wywalczenia olimpijskiej kwalifikacji. Wiem, czym siatkówka jest w waszym kraju, dlatego też chciałbym, byście zagrali w Rio de Janeiro - dodał szkoleniowiec Bułgarii.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje