Reklama

Reklama

Polska - Argentyna 3:1 na PŚ. Kubiak: Z Argentyną trudniej niż z Rosją

- Ten mecz był trudniejszy niż z Rosją. Tam graliśmy spokojnie, a dzisiaj wiedzieliśmy, że musimy wygrać, by nie tracić punktów - powiedział po zwycięskim spotkaniu z Argentyną (3:1) w Pucharze Świata siatkarzy kapitan reprezentacji Polski Michał Kubiak.

Polska wygrała z Argentyną w Hamamatsu 3:1 (25:18, 19:25, 25:21, 27:25) w trzeciej serii siatkarskiego Pucharu Świata, z którego dwie najlepsze drużyny zakwalifikują się do przyszłorocznych igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro.

- Ten mecz paradoksalnie był trudniejszy niż z Rosją. Tam graliśmy spokojnie, kontrolowaliśmy cały czas sytuację. A dzisiaj wiedzieliśmy, że musimy wygrać, by nie tracić punktów i zdrowia - stwierdził po spotkaniu z Argentyną Michał Kubiak w rozmowie z reporterem Polsatu.

- Momentami było trochę nerwowo, rywale potrafili przecież wygrać drugiego seta, ale najważniejsze jest to, że my przezwyciężyliśmy momenty naszej słabości. To też trzeba umieć - zaznaczył reprezentant Polski.

Reklama

Polaków czeka teraz krótka regeneracja, a w sobotę o 5.10 polskiego czasu Orły zmierzą się z Iranem.

- Jeszcze nie znamy planów na dzień regeneracji. Będzie jakaś lekka siłownia. Na pewno nie będziemy odpoczywać, cały czas musimy pozostawać w gazie, bo gra idzie o dużą stawkę - podkreślił Kubiak.

- To jest trudny turniej, powtarzamy to na okrągło. Każdy przyjechał tu po kwalifikację na igrzyska olimpijskie i nie ma zespołu, który byłby łatwym przeciwnikiem. Na starcie z Iranem będziemy gotowi - zakończył kapitan reprezentacji Polski.

Co? Gdzie? Kiedy? Sprawdź kalendarz sportowych wydarzeń!

Zobacz, jak Orły pokonały Argentynę:

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje