Reklama

Reklama

Polscy siatkarze wygrali z Finlandią. Antiga podał skład na kwalifikacje ME

Reprezentacja Polski siatkarzy podczas zgrupowania w Spale pokonała w sparingu Finlandię 3:0 (25:20, 25:23, 25:21). "Biało-czerwoni", prowadzeni pierwszy raz przez trenera Stephane'a Antigę, wygrali 25:21 także dodatkowo rozegranego seta. Selekcjoner podał skład na kwalifikacje mistrzostw Europy.

Polacy wystąpili w składzie: Piotr Nowakowski, Michał Winiarski, Paweł Zagumny, Andrzej Wrona, Grzegorz Bociek, Michał Kubiak, Paweł Zatorski (libero) oraz Michał Ruciak. W dodatkowej partii na boisku pojawili się również Łukasz Perłowski, Krzysztof Ignaczak (libero) i Bartosz Kurek.

Reklama

Spotkanie z trybun obserwował minister sportu Andrzej Biernat.

Dzień wcześniej "Biało-czerwoni" odbyli z Finami wspólny trening, w którym koncentrowano się przede wszystkim na wyprowadzeniu ataku po przyjęciu i obronie. W zespole Antigi zaprezentowali się Fabian Drzyzga, Mariusz Wlazły, Mateusz Mika, Bartosz Kurek, Karol Kłos, Marcin Możdżonek, Ignaczak, Paweł Woicki, Dominik Witczak, Ruciak, Rafał Buszek i Perłowski. Pozostali zawodnicy ćwiczyli indywidualnie.

Kadrowicze trenujący od poniedziałku w Spale dostali od szkoleniowca wolne na resztę weekendu i na kolejnych zajęciach spotkają się na początku przyszłego tygodnia. W piątek reprezentacja oficjalnie zadebiutuje pod wodzą francuskiego trenera. W dniach 16-18 maja we Wrocławiu Polacy wystąpią w swoim pierwszym turnieju kwalifikacyjnym do przyszłorocznych mistrzostw Europy.

Po sobotnim spotkaniu sparingowym z Finlandią Antiga przedstawił skład kadry, która będzie uczestniczyć w bezpośrednich przygotowaniach do turniejów kwalifikacyjnych do mistrzostw Europy 2015.

Turnieje rozegrane zostaną we Wrocławiu oraz w Ljubljanie w Słowenii (23-25 maja br.). Rywalami "Biało-czerwonych" będą Słoweńcy, Łotysze oraz zwycięzca trwającej właśnie I fazy kwalifikacji z grupy 3. (Azerbejdżan, Macedonia, Gruzja, Szwecja)

Skład reprezentacji Polski:

Rozgrywający: Fabian Drzyzga, Paweł Zagumny

Atakujący: Grzegorz Bociek, Mariusz Wlazły

Przyjmujący: Michał Kubiak, Bartosz Kurek, Michał Ruciak, Michał Winiarski

Środkowi: Karol Kłos, Marcin Możdżonek, Piotr Nowakowski, Andrzej Wrona

Libero: Ignaczak Krzysztof, Paweł Zatorski

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje