Reklama

Reklama

Polscy siatkarze poznali rywali w Pucharze Świata

W Tokio zostały wylosowane grupy najbardziej wyczerpującego turnieju siatkarskiego - Pucharu Świata, który rozegrany zostanie we wrześniu w Japonii. "Biało-czerwoni" trafili do grupy B, gdzie znaleźli się także mistrz Afryki, Rosja, nieobliczalny Iran, Argentyna i Wenezuela.

Ekipa Stephane'a Antigi pierwsze spotkanie w Hamamatsu rozegra 8 września o godz. 11.30 czasu polskiego. Turniej zakończy się 23 września, a Polacy w ostatnim meczu powalczą z Włochami.

Reklama

W Pucharze Świata bierze udział 12 zespołów. W ciągu 16 dni każdy zmierzy się z każdym, a dwie najlepsze drużyny zapewnią sobie awans do przyszłorocznych igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro.

"Biało-czerwoni" z Hamamatsu przeniosą się do Toyami, a rywalizację zakończą w Tokio.

Impreza odbywa się raz na cztery lata. W ostatniej edycji Polacy zajęli drugie miejsce i przegrali jedynie z Rosjanami.

Program Pucharu Świata siatkarzy:

(8-23 września, godz. według czasu miejscowego)

Runda I

Grupa A - Hiroszima (Hiroshima Green Arena):

 8 września

12.00 Kanada - Włochy       

15.00 Stany Zjednoczone - Australia

19.10 Japonia - CAVB 2 (wicemistrz Afryki)      

 9 września

12.00 Australia - Włochy       

15.00 CAVB2 - Kanada       

19.10 Stany Zjednoczone - Japonia       

10 września

12.00 Włochy - CAVB2       

15.00 Kanada - Stany Zjednoczone       

19.10 Japonia - Australia       

12 września

12.00 Stany Zjednoczone - Włochy       

15.00 Australia - CAVB2       

19.10 Japonia - Kanada       

13 września

12.00 CAVB2 - Stany Zjednoczone          

15.00 Kanada - Australia    

19.10 Włochy - Japonia       

Grupa B - Hamamatsu (Hamamatsu Arena):

 8 września

12.00 Argentyna - Iran       

15.00 Rosja - Wenezuela       

18.30 Polska - CAVB1 (mistrz Afryki)       

 9 września

12.00 Wenezuela - Argentyna       

15.00 CAVB1 - Iran       

18.30 Polska - Rosja       

10 września

12.00 Iran - Wenezuela       

15.00 Argentyna - Polska       

18.30 Rosja - CAVB1        

12 września

12.00 Polska - Iran       

15.00 CAVB1 - Wenezuela       

18.30 Rosja - Argentyna       

13 września

12.00 Wenezuela - Polska       

15.00 Argentyna - CAVB1       

18.30 Iran - Rosja       

Runda II

Grupa A - Osaka (Osaka Municipal Central Gymnasium):

16 września

12.00 Stany Zjednoczone - Wenezuela      

15.00 Włochy - Iran       

19.10 Japonia - CAVB1       

17 września

12.00 Stany Zjednoczone - Iran       

15.00 Włochy - CAVB1       

19.10 Japonia - Wenezuela    

18 września

12.00 Stany Zjednoczone - CAVB1       

15.00 Włochy - Wenezuela       

19.10 Japonia - Iran       

Grupa B - Toyama (Toyama City Gymnasium):

16 września

12.00 CAVB2 - Argentyna       

15.00 Kanada - Polska       

19.00 Australia - Rosja    

17 września

12.00 CAVB2  -  Polska        

15.00 Kanada - Rosja       

19.00 Australia - Argentyna       

18 września

12.00 CAVB2  -  Rosja       

15.00 Kanada - Argentyna       

19.00 Australia - Polska       

Runda III

Grupa A - Tokio (Yoyogi National Stadium First Gymnasium):

21 września

??.?? Stany Zjednoczone - Polska       

14.05 Japonia - Argentyna       

17.00 Włochy - Rosja       

22 września

??.?? Włochy - Argentyna       

14.05 Japonia - Polska       

17.00 Stany Zjednoczone - Rosja       

23 września

??.?? Włochy - Polska       

14.05 Japonia - Rosja       

18.30 Stany Zjednoczone - Argentyna       

Grupa B - Tokio (Tokyo Metropolitan Gymnasium):

21 września

11.00 CAVB2  -  CAVB1       

14.00 Kanada - Wenezuela       

17.00 Australia - Iran       

22 września

11.00 CAVB2  -  Wenezuela       

14.00 Kanada - Iran       

17.00 Australia - CAVB1      

23 września

11.00 CAVB2  -  Iran       

14.00 Kanada - CAVB1       

17.00 Australia - Wenezuela

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL