Reklama

Reklama

Polscy siatkarze na piątym miejscu rankingu FIVB

Polscy siatkarze, mimo niezakwalifikowania się do turnieju finałowego Ligi Światowej, pozostali na piątym miejscu w rankingu międzynarodowej federacji (FIVB). Liderami nadal są Brazylijczycy, którzy wyprzedzają Rosjan i Włochów.

W porównaniu z poprzednim notowaniem nie zmieniła się kolejność pięciu czołowych ekip. Amerykanie, którzy triumfowali w LŚ, wciąż są na czwartej pozycji.

W czołowej dziesiątce największy awans zanotowali Serbowie - z dziewiątego na szóste miejsce. Oni będą także rywalami podopiecznych Stephane'a Antigi na inaugurację mistrzostw świata w Polsce (30 sierpnia - 21 września).

Z przeciwników biało-czerwonych w pierwszej fazie turnieju awans zaliczyli jeszcze Australijczycy - o dwa miejsca (obecnie 12.). Z kolei pozostali spadli w zestawieniu - Argentyna jest teraz dziewiąta, Kamerun - 22., a Wenezuela 35.

Reklama

Czołowa dziesiątka rankingu FIVB siatkarzy oraz miejsca rywali Polaków w MŚ:

1.  (1.) Brazylia

2.  (2.) Rosja

3.  (3.) Włochy

4.  (4.) USA

5.  (5.) Polska

6.  (9.) Serbia

7.  (7.) Kuba

8.  (6.) Bułgaria

9.  (7.) Argentyna

10. (10.) Niemcy

...

12. (14.) Australia

22. (19.) Kamerun

35. (31.) Wenezuela

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy