Reklama

Reklama

Pechowa kontuzja Michała Kubiaka

O sporym pechu może mówić Michał Kubiak. Czołowy zawodnik siatkarskiej reprezentacji Polski doznał kontuzji podczas...odnowy biologicznej. Jak podały niektóre media, przyjmujący Jastrzębskiego Węgla złamał paliczki prawej dłoni.

Kubiakiem najpierw zajął się sztab medyczny, a następnie został przewieziony do Łodzi, gdzie poddano go szczegółowym badaniom pod okiem lekarza reprezentacji siatkarzy Jana Sokala. Na razie nie wiadomo, jak długo potrwa przerwa w grze 26-letniego zawodnika.

"Mam nadzieję, że uraz okaże się na tyle niegroźny, że Michał szybko wróci na boisko. Jest on pod opieką znakomitych lekarzy i ze swej strony czynimy wszystko, by konsekwencje tego zdarzenia były dla niego jak najmniej dotkliwe" - podkreślił cytowany na stronie związku prezes polskiej federacji siatkarskiej Mirosław Przedpełski.

Reklama

Jak dodał, Kubiak był w znakomitej dyspozycji sportowej i mentalnej. "To dobry duch drużyny. Jest twardym człowiekiem i wierzę, że szybko wróci do formy, ale niczego nie będziemy przyspieszać. Najważniejsze jest zdrowie gracza. PZPS, dmuchając na zimne zabezpieczył zawodników na takie sytuacje, ubezpieczając klubowe kontrakty reprezentantów" - zaznaczył Przedpełski.

W niedzielę "Biało-czerwoni" zakończyli we Wrocławiu występ w turnieju eliminacyjnym do przyszłorocznych mistrzostw Europy. Wygrali wszystkie trzy mecze - z Łotwą, Macedonią i Słowenią. W najbliższy weekend wezmą udział w drugiej części kwalifikacji - w Lublanie.

Reklama

Reklama

Reklama