Reklama

Reklama

On został nowym selekcjonerem siatkarzy

Nikola Grbić w środę, według informacji Interii, zostanie selekcjonerem męskiej reprezentacji Polski w siatkówce. Serb miał już nawet podpisać kontrakt, ale oficjalne potwierdzenie tej informacji nastąpi po południu.

Serb to mistrz olimpijski z Sydney, który miał bogatą sportową karierę. Długo grał we Włoszech, zdobywając m.in. sześć mistrzostw kraju i wygrywając dwie ligi mistrzów. Na koniec występował w Rosji, gdzie z Zenitem Kazań został mistrzem Rosji.

Grbić płynnie przeszedł do trenowania. Zaczął w Sir Safety Perugia, potem była kadra Serbii, z którą zdobył brązowy medal mistrzostw Europy, a także wygrał Ligę Światową i raz był drugi.

Nikola Grbić miał sukcesy z ZAKS-ą

Od 2019 roku prowadził ZAKS-ę Kędzierzyń-Koźle. Z tym klubem wygrał mistrzostwo Polski, dwa Superpuchary Polski, Puchar Polski, ale przede wszystkim triumfował w Lidze Mistrzów.

Reklama


Potem jednak rozwiązał kontrakt z polskim klubem i wrócił do Perugii. 

Dziś po południu oficjalnie ma zostać ogłoszony jako selekcjoner reprezentacji Polski na konferencji PZPS. W tej roli zastąpi Belga Vitala Heynena, który w ubiegłym roku zakończył pracę z kadrą. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje