Reklama

Reklama

Niemczyk: Zwycięstwo w Lidze Światowej porównywalne do medali MŚ

- Zwycięstwo polskich siatkarzy w finale Ligi Światowej to sukces porównywalny do medali mistrzostw świata - uważa były trener siatkarskiej reprezentacji Polski kobiet Andrzej Niemczyk, który w 2003 i 2005 roku dwukrotnie zdobywał mistrzostwo kontynentu.

W niedzielę w Sofii Polska pokonała USA 3:0 w finale Ligi Światowej i wygrała te rozgrywki po raz pierwszy.

Niemczyk nie ukrywał, że jest pełen podziwu dla polskich zawodników i trenera Andrei Anastasiego. Ten ostatni - jego zdaniem - to najlepszy trener w historii polskiej męskiej siatkówki.

Niemczyk zwrócił uwagę, że Polacy w ostatnich latach z każdej imprezy przywieźli jakieś medale. "To pokazuje, że zespół jest nie tylko skonsolidowany, ale że zaczął grać regularnie, nie ma wzlotów i upadków, gra bardzo stabilnie, a do tego trener bardzo ich wzmocnił mentalnie. Przede wszystkim grają swoje" - powiedział.

Reklama

Zdaniem Niemczyka reprezentacja Polski jest jednym z głównych kandydatów do złotego medalu na igrzyskach w Londynie. "A jeżeli nie, to do miejsca na podium" - dodał.

Trener zwrócił jednak uwagę, że na Polakach może teraz ciążyć duża odpowiedzialność. "Po raz pierwszy startujemy jako faworyt do złotego medalu. Dotychczas do żadnego turnieju nie przystępowaliśmy z takiej pozycji. Dlatego ciekawi mnie, jak to zawodnicy wytrzymają to psychicznie" - powiedział.

Według Niemczyka w zespole "tkwią jeszcze duże rezerwy". Jest on przekonany, że jeśli reprezentacji Polski uda się w Londynie zdobyć złoty medal, będzie to zespół w najbliższej dekadzie nie do pokonania. Takim, jakim była reprezentacja Brazylii.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL