Reklama

Reklama

MŚ siatkarzy w Polsce: 12 meczów w drodze do złota

Za dwa lata w Polsce odbędą się mistrzostwa świata siatkarzy. Światowa federacja zaakceptowała zaproponowany przez gospodarza turnieju system rozgrywek - informuje "Przegląd Sportowy".

Zasady rozgrywania mistrzostw świata w siatkówce nie są niezmienne. Ogromne kontrowersje wzbudził system rozgrywek przyjęty na ostatnim mundialu we Włoszech, gdzie masowo kombinowano i celowo przegrywano mecze, by trafiać na teoretycznie łatwiejszych rywali w kolejnych rundach.

"Polski" system rozgrywek zbliżony jest do tego, który obowiązywał na MŚ w Japonii w 2006 roku, kiedy to polscy siatkarze zdobyli srebrny medal po finałowej porażce z Brazylią (0-3).

W pierwszej fazie mistrzostw świata w Polsce 24 zespoły zagrają w czterech sześciozespołowych grupach. W tej fazie turnieju Polacy grać będą swoje mecze we Wrocławiu.

Reklama

Do drugiej rundy awansują cztery najlepsze zespoły z każdej grupy z zachowaniem "zdobyczy" z pierwszej fazy. 16 drużyn utworzy dwie ośmiozespołowe grupy.

Niespodzianką jest to, że o tym, które grupy zostaną ze sobą połączone, zadecyduje dopiero losowanie w trakcie mistrzostw. W drugiej fazie turnieju Polacy grać będą w Łodzi.

Kolejne rundy to już ćwierćfinały, półfinały i finał. Przed ćwierćfinałami nie będzie losowania, ale stały klucz: pierwsza z czwartą, druga z trzecią...

Aby zdobyć medal mistrzostw świata w Polsce trzeba będzie rozegrać aż 12 spotkań.


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama