Reklama

Reklama

MŚ siatkarzy - mecz otwarcia odbędzie się na Stadionie Narodowym

Prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Mirosław Przedpełski potwierdził w poniedziałek, że mecz otwarcia mistrzostw świata odbędzie się 30 sierpnia na Stadionie Narodowym w Warszawie. Rywalem "Biało-czerwonych" będą Serbowie.

O tym, że siatkarski mundial może zostać zainaugurowany na Stadionie Narodowym, informowano już wcześniej, ale do tej pory nie było wiadomo, czy organizatorzy imprezy porozumieją się z zarządcą obiektu.

- Mogę potwierdzić, że pierwszy mecz mistrzostw odbędzie się na tym obiekcie - powiedział w poniedziałek przed losowaniem grup mistrzostw świata Przedpełski. Już teraz wiadomo, że rywalem Polaków będą Serbowie - wynika to z rankingu FIVB.

Reklama

Później "Biało-czerwoni" przeniosą się do Wrocławia, gdzie rozegrają kolejne cztery mecze.

- Chcemy udowodnić, że siatkówka jest sportem globalnym - powiedział prezes PZPS.

Podsekretarz stanu Ministerstwa Sportu i Turystyki Tomasz Półgrabski zaznaczył, że rząd jest dumny z tego, że to właśnie Polska może zorganizować tak wielką imprezę.

- Mam nadzieję, że nasi zawodnicy dostarczą nam także powodów, byśmy się cieszyli również z sukcesu sportowego, a nie tylko organizacyjnego. Po piłkarskim Euro 2012 uchodzimy już za ludzi inteligentnych, sprawnych i nowoczesnych oraz że potrafimy sobie poradzić z tak dużym wyzwaniem - powiedział.

Półgrabski jest przekonany, że w dniach 30 sierpnia - 21 września Polacy będą błyszczeć jako organizatorzy. - Oraz ludzie świetnie się bawiący i kochający siatkówkę - dodał.

Również prezydent FIVB Ary Graca jest zadowolony, że to właśnie w Polska została organizatorem najważniejszej imprezy siatkarskiej czterolecia.

- Jako zawodnik grałem wiele razy przeciwko Polsce, ale nigdy nie wygrałem seta. Cieszę się, że właśnie tutaj odbędą się mistrzostwa, bo ludzie tu kochają siatkówkę - wspomniał.

Turniej odbędzie się w siedmiu polskich miastach w dniach 30 sierpnia - 21 września.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy