Reklama

Reklama

Memoriał Wagnera przez kolejne dwa lata w Krakowie

- Chciałbym przekazać wspaniałą informację. Przez kolejne dwa lata, a więc w 2020 i 2021 roku Memoriał Wagnera będzie odbywał się w Krakowie - powiedział na konferencji prasowej Cezary Mróz wiceprezes Fundacji Huberta Jerzego Wagnera organizatora jednego z najlepszych towarzyskich turniejów siatkarskich na świecie. Tegoroczna edycja odbędzie się w Tauron Arenie od 1 do 3 sierpnia i będzie generalnym sprawdzianem Orłów przed bojem o awans na igrzyska olimpijskie w Tokio. Pod Wawelem spodziewany jest również debiut w biało-czerwonych barwach Wilfredo Leona.

W tym roku odbędzie się już 17. edycja tej prestiżowej imprezy. Od 1 do 3 sierpnia w krakowskiej Tauron Arenie kibice zobaczą w akcji siatkarzy Polski, Brazylii, Serbii i Finlandii. Kraków jest gospodarzem turnieju ku czci legendarnego trenera po raz piąty i nie ostatni. Dwie kolejne edycje Memoriału Wagnera również odbędą się pod Wawelem. - Dziękujemy bardzo za zaufanie, za to, że możemy korzystać z tak pięknego obiektu i za pomoc. Wspaniale się tutaj robi imprezy, bo jest pomoc, otwartość i życzliwość, a żeby zrobić coś najlepszego potrzebna jest taka atmosfera - chwalił Cezary Mróz współpracę z Urzędem Miasta Krakowa i Zarządem Infrastruktury Sportowej w Krakowie.

- Bardzo się z tego powodu cieszymy, że jesteśmy po raz piąty gospodarzem siatkarskiego święta. W tym czasie będziemy mogli zobaczyć najlepszych z najlepszych i to jest święto nie tylko dla fanów tej dyscypliny, ale też okazja na spędzenie fantastycznego czasu przez całe rodziny - podkreśliła Anna Korfel-Jasińska zastępca Prezydenta Miasta Krakowa ds. Edukacji, Sportu i Turystyki.

Tegoroczny Memoriał Wagnera będzie dla "Biało-Czerwonych" ostatnim sprawdzianem przed turniejem kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich w Tokio. Wszystko wskazuje na to, że w Krakowie w biało-czerwonych barwach zadebiutuje jeden z najlepszych siatkarzy świata Wilfredo Leon. 24 lipca kończy się bowiem dwuletnia karencja Kubańczyka z polskim paszportem. O przepustki olimpijskie podopieczni Vitala Heynena powalczą od 9 sierpnia w Gdańsku z Francją, Słowenią i Tunezją.  W 2014 i 2018 roku Orły po Memoriale Wagnera zdobywali złote medale mistrzostw świata. Czy Kraków znów przyniesie szczęście Orłom? - To się samo nasuwa, że po turnieju w Krakowie pojedziemy do Gdańska i zakwalifikujemy się na igrzyska olimpijskie - stwierdził Krzysztof Kowal dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie.

Rywale, z którymi zmierzą się "Biało-Czerwoni" pod Wawelem, są wymagający. Brazylijczycy to aktualni mistrzowie olimpijscy i jedna z najlepszych drużyn świata ostatnich lat. W Tauron Arenie dojdzie do rewanżu za ostatni finał mistrzostw świata. W Turynie Polacy wygrali 3:0 i po raz drugi z rzędu zdobyli złoto. Serbowie od lat zaliczani są do światowej czołówki. Mają z Polakami rachunki do wyrównania za dwie porażki podczas ubiegłorocznego czempionatu globu. Finlandia natomiast z roku na rok czyni postępy, a na szczególną uwagę zasługują jej kibice. Fani Suomi potrafią stworzyć znakomitą atmosferę, o czym mogliśmy się przekonać podczas mistrzostw Europy w Polsce.

Reklama

- Poziom sportowy będzie wysoki. Można powiedzieć, że mamy powtórkę z mistrzostw świata 2018 - Brazylia, która zajęła drugie miejsce i Serbia, która była czwarta oraz Finlandia. Wiemy doskonale, że te drużyny teoretycznie słabsze potrafią zaskoczyć, bo jak się gra z mocniejszym przeciwnikiem, to daje się z siebie wszystko i nie ma nic do stracenia - zaznaczył Cezary Mróz.

- To co sobie założyliśmy z Jurkiem (Jerzym Mrozem prezesem Fundacji Huberta Jerzego Wagnera - przyp. red.), że to ma być topowy turniej i tak też jest. Ojciec zawsze przykładał wagę do szczegółów, był wręcz upierdliwy. Myślę, że gdyby zobaczył, jaka jest jakość drużyn biorących udział, a przede wszystkim organizacja turnieju, to byłby zadowolony. Jestem na każdym Memoriale od samego początku i proszę mi wierzyć, że organizacja jest na najwyższym poziomie - mówił Grzegorz Wagner syn legendarnego trenera, były reprezentant Polski, a obecnie dyrektor Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Szczyrku.

Pierwszy Memoriał Wagnera odbył się w 2003 roku w Olsztynie. Najwięcej triumfów w tej imprezie mają na koncie Polacy, którzy wygrali osiem razy.

Bilety na XVII Memoriał Wagnera już są w sprzedaży. Oficjalnym dystrybutorem wejściówek na to siatkarskie święto jest eventim.pl.

Terminarz XVII Memoriału Wagnera:

1.08.2019
Brazylia - Finlandia
Polska - Serbia

2.08.2019

Finlandia - Serbia
Polska - Brazylia

3.08.2019
Serbia - Brazylia
Polska - Finlandia

Robert Kopeć

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje