Reklama

Reklama

Marek Karbarz: To rywale mają się bać, a nie my

- Polska siatkówka ma czym pochwalić i może być dumna ze swoich osiągnąć - powiedział Marek Karbarz "Gali 90-lecia Polskiej Siatkówki" i dodał, że nie ma w naszym kraju innej gry zespołowej, która mogłaby się równać z siatkówką.

Sam Marek Karbarza osiągnął wielkie sukcesy w latach siedemdziesiątych. Zdobył mistrzostwo olimpijskie i świata, a zespół prowadzony przez Huberta Wagnera uważany jest przez wielu fachowców za najlepszy w historii.

- Siatkówka jest sportem bardzo popularnym w Polsce i odnoszącym wielkie sukcesy. Mamy wszelkie powody do świętowania i mówienia o naszych osiągnięciach. Były oczywiście okresy słabsze, ale cały ten okres 90. lat wychodzi na ogromny plus. Ostatnie dwa tytuły mistrzów świata przyćmiły już nasze osiągnięcia i ja moi koledzy z Drużyny Wagnera bardzo z tych złotych medali cieszymy się - powiedział Marek Karbarz.

Odnosząc się do przeprowadzonego w środę w Brukseli losowania mistrzostw Europy siatkarzy Marek Karbarz zaznaczył, że Polska może być zadowolona z jego wyników. Biało-czerwoni zmierzą się w grupie z Holandią, Czechami, Estonią Ukrainą i Czarnogórą.

- Na pewno silna jest grupa w której znalazły się Francja, Włochy i Bułgaria. Pozostałe trzy są równe. To rywale mają się bać, a nie my. Oczywiście potrzebne będzie dobre przygotowanie i maksymalne przyłożenie się do każdego meczu. W przeciwnym razie możemy się rozczarować. Faza grupowa będzie dobrym wejściem w turniej, takim rozkręceniem się na play-off - powiedział Marek Karbarz.

Mistrzostwa Europy rozegrane zostaną od 12 do 29 września 2019 roku w czterech krajach - Belgii, Francji, Holandii i Słowenii.

Za: PZPS

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL