Reklama

Reklama

LŚ siatkarzy: Brazylia - Kanada 3:1

Brazylia wygrała z Kanadą 3:1 (23:25, 25:18, 25:23, 25:15) w drugim sobotnim meczu grupy B rozgrywanego w Katowicach turnieju Ligi Światowej siatkarzy. We wcześniejszym spotkaniu Polska zwyciężyła Finlandię 3:0 (26:24, 25:18, 25:18).

Obie drużyny przystępowały do sobotniego meczu w odmiennych nastrojach - Brazylijczycy rozgromili dzień wcześniej Finów 3:0, zaś Kanadyjczycy 0:3 przegrali z Polakami.

W pierwszym secie zespół Glenna Hoaga, który dwa tygodnie temu w Toronto pokonał podopiecznych Bernardo Rezende 3:2, potwierdził, że potrafi grać z utytułowanymi rywalami. Równorzędna rywalizacja toczyła się do stanu 13:13, później na prowadzenie wyszli "Canarinhos" (18:16), ale końcówka należała do graczy z Ameryki Północnej, którzy popisywali się skutecznymi blokami. Partię zakończył, przy aplauzie większości zgromadzonych w Spodku kibiców, Gavin Schimtt.

Reklama

Walka "punkt za punkt" toczyła się także na początku kolejnej odsłony, ale później do głosu doszli reprezentanci Brazylii, wśród których prym w ataku wiódł Wallace de Souza. Siatkarze z Kanady zaczęli popełniać niewymuszone błędy, czym przyczynili się do wysokiego zwycięstwa rywali.

Przez znaczną część trzeciego seta kilkupunktową przewagę mieli Brazylijczycy (10:6, 18:14). Nie ustrzegli się oni jednak nieporozumień, które wykorzystali Kanadyjczycy i doprowadzili do remisu 22:22. W zaciętej końcówce zwyciężyło doświadczenie wicemistrzów olimpijskich z Pekinu.

Czwarta partia upłynęła pod znakiem całkowitej dominacji "Canarinhos", którzy na pierwszą przerwę techniczną schodzili przy prowadzeniu 8:1. Zespół Rezende utrzymywał znaczną przewagę, a Kanadyjczycy byli w stanie odpowiedzieć jedynie pojedynczymi udanymi akcjami, czego efektem była wygrana siatkarzy z Ameryki Południowej 25:15.

W niedzielę, ostatniego dnia turnieju, Polska zagra z Brazylią, a Kanada zmierzy się z Finlandią.


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy