LŚ: Brazylia pozostaje w walce o półfinał

Brazylia, gospodarz Final Six Ligi Światowej siatkarzy, wciąż liczy się w walce o półfinał. W czwartek w Rio de Janeiro "Canarinhos" pokonali USA 3:1 w meczu grupy I. Dzień wcześniej Brazylia przegrała w takim samym stosunku z Francją.

W pierwszym secie "Canarinhos" zwyciężyli na przewagi 26:24. Decydujący punkt dla gospodarzy zdobył Lucas, który na pojedynczym bloku zatrzymał Davida Lee.

Zacięta walka trwała także w kolejnej partii. W jednej z akcji Lucas pokazał, że Kraj Kawy to przede wszystkim piłka nożna, bo kopnięciem utrzymał  ją w grze.

Błędy Brazylijczyków w ataku pozwoliły jednak rywalom objąć prowadzenie 22:18.

Skuteczna akcja Murila spowodowała, że Amerykanie wygrywali już tylko dwoma punktami (22:20).

Taką przewagę siatkarze Stanów Zjednoczonych spokojnie dowieźli do końca, wygrywając seta 25:22.

Brazylijczycy lepiej zaczęli trzecią partię, prowadzili dwoma punktami, ale stracili przewagę.

Na drugą przerwę techniczną schodzili przegrywając już 13:16.

Potem "Canarinhos mozolnie odrabiali straty. Po ataku Isaca Santosa zrobiło się 19:19.

Następnie obie drużyny grały punkt za punkt, aż Matthew Anderson pomylił się z prawego skrzydła, a seta zakończył atakiem po skosie Ricardo Lucarelli (25:22).

Podbudowani gospodarze świetnie zaczęli czwartą partię. Prowadzili 4:1, potem było 15:9, 17:11. Jakby tego było mało siatkarze Stanów Zjednoczonych stracili Aarona Russella, który źle stanął spadając na parkiet po bloku.

Amerykanie jednak się nie poddali. Doprowadzili do remisu 19:19.

Brazylijczycy znowu "odskoczyli" na dwa punty, ale po bloku Micah Christensona na Lipe i asie serwisowym Andersona siatkarze Stanów Zjednoczonych prowadzili 22:21.

O zwycięstwie którejś z ekip znowu decydowała gra na przewagi. Górą wyszli z niej "Canarinhos" (27:25), którzy nie stracili tym samym szans na awans do półfinału.

Kto zakwalifikuje się z grupy I, przekonamy się po piątkowym meczu USA - Francja, który zaplanowano na 19.05 czasu polskiego.

Brazylia - USA 3:1 (26:24, 22:25, 25:22, 27:25)