Reklama

Reklama

LN siatkarzy. Od Katowic do Lipska

Polscy siatkarze udział w tegorocznej edycji Ligi Narodów rozpoczną w piątek od turnieju w Katowicach, podczas którego zmierzą się - kolejno - z Australijczykami, Amerykanami i Brazylijczykami. Następnie czekają ich występy w Ningbo, Urmii, Mediolanie i Lipsku.

"Biało-Czerwoni" rok temu rywalizację w LN także rozpoczęli w Katowicach. Wówczas rozegrali tam jednak tylko jedno spotkanie, a na dwa kolejne przenieśli się do Krakowa.

Reklama

W pierwszej edycji tych rozgrywek w drugim tygodniu zmagań ponownie rywalizowali w kraju - w Łodzi, ale następnie czekało ich tournée po trzech kontynentach - Azji, Ameryce Północnej i Australii. Bardzo wówczas na to narzekali. 

Tym razem w kalendarzu mistrzów świata są tylko jedne zawody w kraju, ale za to późniejsze wyjazdy będą mniej uciążliwe niż te ubiegłoroczne. Najdłuższa podróż czeka ich w pierwszej połowie czerwca, gdy udadzą się do chińskiego Ningbo, gdzie zmierzą się z Francuzami, Bułgarami i gospodarzami turnieju. Następnie zaprezentują się w Urmii, gdzie zagrają z Rosjanami, Irańczykami i Kanadyjczykami.

Występ w fazie interkontynentalnej zakończą dwoma występami w Europie. Najpierw w Mediolanie czekają ich mecze z Argentyńczykami, Serbami i ekipą Italii. Tydzień później zaś w Lipsku rywalizować będą z Japończykami, Niemcami i Portugalczykami.

W drugiej edycji LN weźmie udział 16 ekip, które zostały podzielone na dwie grupy - uczestników stałych i pretendentów. Do pierwszej należą: Polska, Argentyna, Brazylia, Chiny, Francja, Iran, Japonia, Niemcy, Rosja, Serbia, USA i Włochy. Do drugiej zaś zaliczane są: Australia, Bułgaria, Kanada i Portugalia.

Stali uczestnicy mają pewny udział w kolejnej edycji niezależnie od osiągniętego wyniku. Pretendenci muszą się liczyć z ewentualnym spadkiem. Awans do elity zaś będzie można wywalczyć z równolegle rozgrywanej Ligi Pretendentów (Challenger League).

Po rozegraniu wszystkich meczów punkty sumuje się we wspólnej tabeli. Do turnieju finałowego, który odbędzie się w dniach 10-14 lipca w Chicago, weźmie udział pięć czołowych drużyn fazy interkontynentalnej oraz Amerykanie jako gospodarz.


Program meczów Polaków w fazie interkontynentalnej LN siatkarzy (godziny według czasu polskiego):

Katowice, Polska

31 maja: Polska - Australia (godz. 20.30)

1 czerwca: USA - Polska (17)

2 czerwca: Brazylia - Polska (17)

Ningbo, Chiny

7 czerwca: Francja - Polska (10)

8 czerwca: Polska - Bułgaria (10)

9 czerwca: Chiny - Polska (13)

Urmia, Iran

14 czerwca: Rosja - Polska (13)

15 czerwca: Iran - Polska (16)

16 czerwca: Polska - Kanada (13)

Mediolan, Włochy

21 czerwca: Polska - Argentyna (17)

22 czerwca: Polska - Serbia (17)

23 czerwca: Włochy - Polska (20)

Lipsk, Niemcy

28 czerwca: Polska - Japonia (17.30)

29 czerwca: Niemcy - Polska (17.30)

30 czerwca: Polska - Portugalia (17) 

Dowiedz się więcej na temat: siatkarska Liga Narodów | Vital Heynen

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje