Reklama

Reklama

LN siatkarzy. Heynen: Młodemu zespołowi przytrafiają się gorsze dni

Mimo porażki reprezentacji Polski z Rosją 1:3 w półfinale turnieju finałowego Ligi Narodów, nasi siatkarze zasłużyli na wielkie brawa, bo grając drugim składem nie klękają przed największymi potęgami. - To był dla nas świetny turniej - powiedział selekcjoner Orłów Vital Heynen.

"Rosjanie byli zdecydowanie lepsi od nas. Musimy mieć dobre przyjęcie i atak, żeby mieć szanse ze 'Sborną', a nie szło nam dobrze w tych dwóch elementach. Uważam, że nie można mieć zastrzeżeń do naszej waleczności. Mam bardzo młody i niedoświadczony zespół. W takim wypadku nie jest czymś nienormalnym, że przytrafiają się gorsze dni takie jak dziś. Rosjanie zasłużyli na zwycięstwo. Jestem w stanie żyć z tą porażką. To był dla nas świetny turniej" - stwierdził po półfinale szkoleniowiec "Biało-Czerwonych".

Marcin Komenda (rozgrywający reprezentacji Polski): "Ten turniej jest dla nas bardzo cennym doświadczeniem, ponieważ przyjechaliśmy tu w młodym składzie. Jesteśmy tu po to, by walczyć o każdą piłkę. Staraliśmy się grać swoją najlepszą siatkówkę. Sądzę, że w pojedynkach z Brazylią i Iranem wyszło nam to bardzo dobrze, dziś było gorzej. Walczyliśmy jednak o każdą piłkę".

Reklama

Tuomas Sammelvuo (trener reprezentacji Rosji): "Bardzo się cieszę z awansu do finału. Mamy w składzie wielu zawodników, którzy nie mają na koncie zbyt wielu meczów w kadrze. Podoba mi się atmosfera, którą mamy w drużynie. Mam nadzieję, że w niedzielę będziemy w stanie cieszyć się chwilą i grą. Oczywiście, zrobimy wszystko co w naszej mocy, by wygrać. Ale nie skupiamy się na tym, by wygrywać. Lepiej skoncentrować się na swoich umiejętnościach. Przed finałem musimy przede wszystkim odpocząć. Części zawodników dałem odpocząć wczoraj. Nie trenowaliśmy zbyt wiele przed Final Six, bo siatkarze mieli wówczas dwutygodniowe wakacje. Niedzielny finał potraktujemy jako wspaniałą szansę dla każdego z naszych zawodników".

an/  jm/

Wyniki turnieju finałowego Ligi Narodów w Chicago:

13 lipca, sobota

półfinały

Rosja - Polska 1:3 (25:19, 24:26, 25:22, 25:21) USA - Brazylia 3:2 (25:21, 17:25, 21:25, 25:20, 15:9)

14 lipca, niedziela

mecz o 3. miejsce

Polska - Brazylia (22.00 według czasu polskiego)

finał

USA - Rosja  (1.00 w nocy z niedzieli na poniedziałek)

Reklama

Reklama

Reklama