Reklama

Reklama

Liga Światowa: Stephane Antiga skreślił Wojciecha Grzyba

Na dzień przed pierwszym meczem Ligi Światowej z Rosjanami w Gdańsku trener polskich siatkarzy Stephane Antiga skreślił ze składu środkowego Wojciecha Grzyba. Kapitanem na okres leczenia kontuzji przez Karola Kłosa został Michał Kubiak.

"Biało-czerwoni" rozpoczną zmagania w tegorocznej LŚ w Gdańsku dwumeczem z mistrzami olimpijskimi Rosjanami. Spotkania w czwartek i piątek rozpoczną się o godz. 20.25.

W grupie B podopieczni francuskiego szkoleniowca zagrają jeszcze z Irańczykami i Amerykanami.

Sześć meczów zostanie rozegranych w Polsce. Po dwa w Gdańsku, Częstochowie i Krakowie.  

W kadrze brakuje przede wszystkim czołowych zawodników z zeszłego sezonu - atakującego Mariusza Wlazłego i przyjmującego Michała Winiarskiego, ale reprezentacyjne kariery zawiesili także libero Krzysztof Ignaczak i rozgrywający Paweł Zagumny.

Reklama

Jest za to Bartosz Kurek, który zamiast w przyjęciu ma teraz zagrać w ataku. Jego rywalem na tej pozycji będzie wracający do kadry Jakub Jarosz. Koszulki z orzełkiem po kilkuletniej przerwie założą także znowu Piotr Gacek i Wojciech Grzyb. 

Skład reprezentacji Polski na mecze z Rosją (Gdańsk, 28-29 maja):

rozgrywający: Fabian Drzyzga (Asseco Resovia Rzeszów), Grzegorz Łomacz (Cuprum Lubin)

atakujący: Jakub Jarosz (Transfer Bydgoszcz), Bartosz Kurek (Asseco Resovia Rzeszów)

środkowi: Mateusz Bieniek (Effector Kielce), Marcin Możdżonek (Halkbank Ankara), Piotr Nowakowski (Asseco Resovia Rzeszów), Andrzej Wrona (PGE Skra Bełchatów)

przyjmujący: Bartosz Bednorz (Indykpol AZS Olsztyn), Rafał Buszek (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle), Michał Kubiak (Halkbank Ankara), Mateusz Mika (Lotos Trefl Gdańsk)

libero: Piotr Gacek (Lotos Trefl Gdańsk), Paweł Zatorski (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle)


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama