Liga Światowa siatkarzy - trzecia porażka Rosjan

Siatkarze USA pokonali Rosjan 3:1 (25:18, 24:26, 25:15, 28:26) w meczu rywali Polaków w grupie B Ligi Światowej. Zespół z Ameryki Północnej zgromadził dziewięć punktów w trzech spotkaniach i o jeden wyprzedza "Biało-czerwonych".

Amerykanie wcześniej dwukrotnie pokonali Iran 3:1. Polacy również zanotowali komplet zwycięstw w trzech meczach, ale w jednym ze starć z Rosją stracili dwa sety, dlatego mają łącznie osiem, a nie dziewięć punktów.

W grupie C bardzo dobrze radzą sobie Kanadyjczycy, którzy zanotowali czwartą wygraną w piątym meczu. Tym razem okazali się zdecydowanie lepsi od Argentyńczyków, których pokonali 3:0. W drugim starciu tej grupy Bułgaria wygrała w Hawanie z Kubą 3:1.

Natomiast w grupie D liderem jest Francja. "Trójkolorowi" pokonali na wyjeździe Japonię 3:0 i mają komplet punktów, W trzech meczach stracili tylko jednego seta.