Liga Światowa. Polska przegrała z Brazylią 0-3

Siatkarze reprezentacji Polski przegrali z Brazylią 0-3 (28:30, 21:25, 16:25) w pierwszym meczu rozgrywanego w Nancy turnieju Ligi Światowej. Obie drużyny w tym sezonie spotkały się po raz pierwszy. To piąta porażka "Biało-czerwonych" w siedmiu ostatnich pojedynkach.

Mecz Polaków z Brazylią od samego początku miał bardzo wyrównany przebieg. W pierwszym secie żaden z zespołów nie potrafił odskoczyć na kilka punktów i zwycięzca tej partii został wyłoniony po grze na przewagi. Oba zespoły prezentowały widowiskową siatkówkę, ale w końcówce więcej zimnej krwi zachowali "Canarinhos" i wygrali 30:28.

Brazylijczycy lepiej rozpoczęli także drugiego seta, a podopieczni Antigi potrzebowali kilka minut, aby wejść na wysokie obroty i nawiązać walkę z rywalami. Przy stanie 21:20 dla drużyny Rezende kompletnie nie wypaliła jednak podwójna zmiana i "Biało-Czerwoni" przegrali drugą partię 21:25.

Polacy nie dali rady przeciwnikom także w trzecim secie. Rywale od początku do końca przeważali i zasłużenie wygrali tę partię. Ostatecznie Brazylia zwyciężyła bezdyskusyjnie 3-0.

Przypomnijmy, że Polska ma zapewniony udział w finale, który odbędzie się w Krakowie. W Nancy podopieczni Antigi zmierzą się jeszcze w sobotę o 18.00 z Francją i w niedzielę o 15.00 z Belgią.

Ze względu na sierpniowe igrzyska olimpijskie, w tegorocznych rozgrywkach LŚ każda z drużyn weźmie udział w trzech turniejach, w których rozegra po trzy mecze.

Awans do Final Six uzyska pięć zespołów najwyżej notowanych w zbiorczej tabeli oraz Polska - jako gospodarz turnieju finałowego, który zaplanowany jest na 13-17 lipca w Krakowie.

Polska - Brazylia 0-3 (28:30, 21:25, 16:25)