Reklama

Reklama

Liga Światowa: Polscy siatkarze znowu w grupie śmierci

Rosja, Stany Zjednoczone i Iran będą rywalami polskich siatkarzy w grupie B Ligi Światowej 2015. Dwie najlepsze drużyny awansują do turnieju finałowego.

Przed tym sezonem w Lidze Światowej nastąpiły istotne zmiany. Osiem wysoko sklasyfikowanych drużyn trafia na siebie już w pierwszej rundzie i dzieli na dwie grupy. Z każdej z nich po dwie drużyny awansują do Final Six. Skład turnieju finałowego uzupełnia jego gospodarz i najlepsza drużyna z grup utworzonych przez teoretycznie słabsze zespoły.

Taki system rozgrywek spowodował, że już w fazie grupowej rywalizacja drużyn dostarcza wielu emocji. W przyszłym roku podział w dwóch najmocniejszych grupach prezentuje się następująco:

Reklama

Grupa A: Włochy, Brazylia, Serbia, Australia

Grupa B: Rosja, USA, Polska, Iran

Reprezentację Polski w przyszłym sezonie czekają więc niezwykle trudne starcia. Zmagania w Lidze Światowej rozpoczną 29 maja, kiedy to na własnym parkiecie zmierzą się z mistrzami olimpijskimi - Rosjanami.

Tydzień później Polaków czeka rewanż za tegoroczne rozgrywki. "Biało-czerwoni" spotkają się z Iranem. W tym sezonie podopieczni Stephane’a Antigi cztery razy zmierzyli się z tym zespołem, dwukrotnie wygrywając. Jednak to Iran awansował do turnieju finałowego, a Polska pożegnała się z rozgrywkami już po fazie grupowej.

Rozgrywki grupowe Polacy zakończą 5 czerwca starciem z Amerykanami, którzy w obecnych rozgrywkach także awansowali do Final Six. W nim na razie ulegli Włochom 3:0 i wygrali z Australią 3:1.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje