Liga Światowa: Polacy rozpoczynają walkę w turnieju finałowym

Polscy siatkarze od meczu z Brazylią rozpoczną w czwartek w Sofii udział w turnieju finałowym Ligi Światowej. "Biało-czerwoni" przystąpią do spotkania z czystym kontem, a rywale po porażce z Kubańczykami 0:3 muszą wygrać, by myśleć o awansie do półfinału.

Pierwszego dnia Final Six podopieczni trenera Andrei Anastasiego odpoczywali.

Reklama

"Brazylia nie ma wyjścia i musi z nami wygrać, więc będzie jeszcze bardziej skoncentrowana, bo zawsze w takich sytuacjach gra doskonale. Czeka nas ciężki mecz, ale zrobimy wszystko żeby zwyciężyć, bo wtedy automatycznie zapewnimy sobie awans do półfinału. Gdybyśmy przegrali, to w piątek sami będziemy mieć problem z Kubą" - powiedział kadrowicz Michał Winiarski.

Trener Brazylijczyków Bernardo Rezende był w środę załamany. "Przegraliśmy w bardzo złym stylu, ale musimy o wszystkim jak najszybciej zapomnieć. Polacy to dla mnie faworyci turnieju, ale nie możemy pozwolić sobie już na potknięcie. Mam nadzieję, że pozbieramy się. Nie pozostało nam nic innego jak walka o każdą piłkę" - zapowiedział.

Również bilans tegorocznych pojedynków przemawia za "Biało-czerwonymi". Polacy w czterech starciach trzykrotnie byli górą.

Początek spotkania o 16.30 czasu warszawskiego. O 19.45 rozpocznie się mecz grupy E między Niemcami a mistrzami olimpijskimi Amerykanami. W czwartek pauzują drużyny Kuby i Bułgarii.

Zapraszamy na relację na żywo z meczu Polska - Brazylia!


Reklama

Reklama

Reklama