Reklama

Reklama

Liga Światowa: Brazylijczycy w Katowicach jak w domu

Siatkarze Brazylii, Finlandii, Kanady i Polski zagrają w Katowicach od piątku w drugim turnieju Ligi Światowej. - Czasem mam wrażenie, że jesteśmy tu bardziej rozpoznawalni, niż w niektórych naszych miastach - powiedział trener Brazylijczyków Bernardo Rezende.

Po pierwszym turnieju rozegranym w Toronto tabeli grupy B przewodzą Polacy po wygranych z Brazylią i Kanadą.
- Wiadomo, że dla nas najważniejszą imprezą roku jest olimpiada. Ale LŚ nie odpuszczamy, chociaż zmagamy się z kontuzjami - dodał Rezende.
W tych pierwszych zawodach nie zagrał z powodu urazu kapitan Brazylijczyków Murilo Endres. Do Katowic przyleciał.
- Musimy się pozbierać po dwóch porażkach. Staramy się wprowadzać do drużyny jak najwięcej zawodników, aby wyrównać poziom i awansować do finału LŚ - stwierdził podczas czwartkowej konferencji prasowej.
Zawodnicy i trenerzy zgodnie chwalili atmosferę panującą w Spodku podczas siatkarskich spotkań.
- Miło tu wracać, chociaż z wynikami bywało różnie. Dla nas ten turniej to pewien etap na drodze do poprawy systemu gry. Trenujemy teraz bardzo ciężko. Jednym z celów jest awans do turnieju finałowego w Sofii. I mimo zmęczenia, będziemy walczyć o każdą piłkę - zadeklarował kapitan Polaków Marcin Możdzonek.
Bilety na ostatni dzień turnieju, w którym Polacy zagrają z Brazylią, sprzedały się już dwa miesiące wcześniej. Zostały wejściówki na dwa dni rywalizacji.
Trener Polaków Andrea Anastasi oświadczył, że dla jego podopiecznych mecze w Kanadzie były "potwornie ciężkie. I pewnie w Katowicach będzie tak samo" -  stwierdził.
Zespoły Polski i Brazylii przygotowują się do olimpiady w Londynie. Dla pozostałych dwóch ekip rywalizacja w LŚ jest najważniejszą imprezą sezonu letniego.
- Mamy nadzieję, że zdobędziemy tylu kibiców w Polsce, ilu Polakom udało się zdobyć u nas - żartował szkoleniowiec Kanadyjczyków Glenn Hoag.

Program turnieju


piątek
17.30 Polska - Kanada
20.00 Brazylia - Finlandia
sobota
17.30 Polska - Finlandia
20.00 Brazylia - Kanada
niedziela
17.30 Kanada - Finlandia
20.00 Polska - Brazylia
Tabela:

             M Z P sety pkt
1. Polska    3 2 1  8-6 6
2. Kanada    3 2 1  7-5 5
3. Brazylia  3 1 2  7-7 5
4. Finlandia 3 1 2  4-8 2
Do Final Six awansują zwycięzcy czterech grup, gospodarz i najlepsza drużyna z drugiego miejsca. Rywalizacja odbędzie się między 4 a 8 lipca w Sofii.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje