Reklama

Reklama

Liga Światowa. Brazylia pierwszym rywalem Polaków w Nancy

Polscy siatkarze po raz pierwszy w tym sezonie zmierzą się z wicemistrzami świata Brazylijczykami. W Nancy o godz. 15.00 rozpoczną ostatni turniej fazy interkontynentalnej Ligi Światowej. We Francji zmierzą się jeszcze z gospodarzami i Belgią.

W tych rozgrywkach będzie to już 34. spotkanie "Biało-czerwonych" i "Canarinhos". Aż 23 wcześniejsze kończyły się zwycięstwem Brazylii. Teraz wydaje się, że ekipa Bruno Rezende także jest w lepszej dyspozycji.

Z sześciu dotychczasowych meczów wicemistrzowie świata wygrali pięć i znajdują się na drugim miejscu w zbiorczej tabeli tzw. elity. Polacy, którzy jako gospodarze mają i tak zapewniony udział w Final Six w Krakowie, są w ciężkim treningu i ten czas wykorzystują na budowę formy na igrzyska.

"Nie jest na pewno łatwo wygrywać, ale nie odpuszczamy" - zapewnił trener Stephane Antiga.

Reklama

Na razie Polacy w Lidze Światowej nie błyszczą. Mają na koncie dwie wygrane i cztery porażki. Grają jednak także w mocno eksperymentalnym składzie. Nie wystąpił na razie chociażby kapitan Michał Kubiak.

"Biało-czerwoni" jako gospodarze mają zapewniony udział w Final Six, nie muszą się zatem martwić i bić o to, by znaleźć się w tabeli przynajmniej na piątym miejscu (obecnie są na dziewiątym). Wszystko wskazuje jednak na to, że do Krakowa przyjadą najlepsze zespoły - Serbia, Brazylia, USA, Francja i Włochy. Z tych drużyn tylko Serbowie nie grają w igrzyskach, a z czterema pozostałymi zespołami, Polacy mogą się także spotkać w ćwierćfinale turnieju olimpijskiego.


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy