Reklama

Reklama

Liga Światowa: Antiga zadowolony z rywali, Final Six we Włoszech

Trener polskich siatkarzy Stephane Antiga jest zadowolony z rywali, z którymi jego zespół zmierzy się w fazie grupowej przyszłorocznej Ligi Światowej. W poniedziałek w siedzibie FIVB w Lozannie zdecydowano, że turniej finałowy elity odbędzie się we Włoszech.

Trener polskich siatkarzy Stephane Antiga jest zadowolony z rywali, z którymi jego zespół zmierzy się w fazie grupowej przyszłorocznej Ligi Światowej. W poniedziałek w siedzibie FIVB w Lozannie zdecydowano, że turniej finałowy elity odbędzie się we Włoszech.

Poza "Biało-czerwonymi" w grupie A znaleźli się także Brazylijczycy, reprezentanci Italii oraz Iranu. Antiga uznał, że przeciwnicy prezentują najwyższy światowy poziom, co jest korzystne, mając na uwadze przyszłoroczne mistrzostwa świata. Za najbardziej wymagającego rywala uznał "Canarinhos", z którymi Polacy zmierzą się w pierwszej fazie LŚ po raz czwarty z rzędu.

"Brazylia, według mnie, jest obok Rosji głównym faworytem rozgrywek. Na pewno jest to dla polskich kibiców najatrakcyjniejszy przeciwnik. Groźni będą Irańczycy, którzy pod wodzą trenera Julia Velasco poczynili ogromne postępy. Udowodnili to podczas Pucharu Wielkich Mistrzów, wygrywając z silnymi ekipami. Włosi zaś od lat nie schodzą poniżej pewnego poziomu" - ocenił cytowany na stronie Polskiego Związku Piłki Siatkowej szkoleniowiec.

Do elity, najwyższej kategorii nowej formuły LŚ, należą także cztery drużyny znajdujące się w grupie B. Awans do turnieju finałowego (16-20 lipca), o którego organizację ubiegał się także Iran, uzyskają po dwa zespoły z grup A i B, gospodarz (Włosi) oraz najlepszy zespół z zaplecza elity (należą do niego grupy C, D i E). Ten ostatni zostanie wyłoniony po fazie interkontynentalnej i późniejszym Final Four.

Polacy zakwalifikują się więc do Final Six nawet z trzeciego miejsca, o ile wyższą lokatę zajmą reprezentanci Italii.

Podczas poniedziałkowego posiedzenia w Lozannie ustalono również dokładny terminarz spotkań pierwszego etapu zmagań w LŚ (każdy z zespołów elity i zaplecza zagra dwumecze ze wszystkimi grupowymi przeciwnikami, zarówno u siebie, jak i na wyjeździe). Biało-czerwoni rozpoczną rywalizację od wyjazdu do Brazylii (30 maja-1 czerwca), a tydzień później udadzą się do Włoch. W ostatniej serii spotkań podopieczni Antigi zagrają u siebie z Iranem.

Terminarz meczów Polaków w fazie interkontynentalnej:

Reklama

30 maja-1 czerwca: Brazylia - Polska

6-8 czerwca: Włochy - Polska

13-15 czerwca: Polska - Włochy

20-22 czerwca: Polska - Brazylia

27-29 czerwca: Iran - Polska

4-6 lipca: Polska - Iran

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy