Reklama

Reklama

​Liga Światowa. Antiga: Z Rosją i Francją musimy zagrać lepiej

- To był dla nas bardzo trudny mecz. Długo musieliśmy walczyć o to zwycięstwo. Możemy jednak grać lepiej i wierzę, że tak będzie z każdym dniem. Na pewno musimy zagrać na wyższym poziomie w sobotę z Rosją i w niedzielę z Francją. W spotkaniu z Argentyną popełniliśmy bowiem za dużo błędów, przede wszystkim na zagrywce - powiedział po meczu Ligi Światowej Polska - Argentyna Stephane Antiga.

Po wygranym przez Polskę 3:1 meczu z Argentyną w turnieju Ligi Światowej siatkarzy powiedzieli:

Stephane Antiga (trener reprezentacji Polski): - To był dla nas bardzo trudny mecz. Długo musieliśmy walczyć o to zwycięstwo. Możemy jednak grać lepiej i wierzę, że tak będzie z każdym dniem. Na pewno musimy zagrać na wyższym poziomie w sobotę z Rosją i w niedzielę z Francją. W spotkaniu z Argentyną popełniliśmy bowiem za dużo błędów, przede wszystkim na zagrywce. Nasz kapitan Michał Kubiak nie zagrał, bo pracuje według innego planu. Wszyscy zawodnicy z kadry byli do mojej dyspozycji.

Reklama

Michał Kubiak (kapitan reprezentacji Polski): - Cieszymy się ze zwycięstwa. Jesteśmy zadowoleni, że udało nam się wygrać przed polską publicznością. Szybko jednak musimy o tym meczu zapomnieć, bo teraz myślimy już o sobotnim meczu z Rosją.

Paweł Woicki (rozgrywający reprezentacji Polski): - Długo można mówić o naszych założeniach taktycznych przed tym i każdym innym meczu. Najważniejsze jest to, że mamy już kształt reprezentacji, która cały czas się rozwija pod kątem igrzysk. W spotkaniu z Argentyną było widać, że próbowaliśmy pewne elementy taktyczne. Odrobiliśmy swoją lekcję, choć Argentyńczycy grali bardzo dobrze. Trzeba jednak też wygrywać, bo żadne zwycięstwo nie jest przypadkowe.

Julio Velasco (trener reprezentacji Argentyny): - Momentami graliśmy na takim samym poziomie, jak Polska. Ostatecznie jednak zwyciężyli gospodarze, bo popełnili mniej błędów. Przede wszystkim musimy pracować nad mentalnością, ponieważ po poprzedniej zwycięskiej partii, początek czwartego seta nie wyglądał w naszym wykonaniu tak jak powinien. Nie mieliśmy też dobrego przyjęcia zagrywki rywali flotem. Nawet jeśli była ona dobra, powinniśmy być lepsi w tym elemencie.

Luciano De Cecco (kapitan reprezentacji Argentyny): - Gratuluję reprezentacji Polski, ale także moim kolegom z zespołu. Uważam bowiem, że rozegraliśmy bardzo dobry mecz i daliśmy z siebie naprawdę dużo. Graliśmy na tym samym poziomie, jak Polska i to jest dla nas dobra droga. 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama