Reklama

Reklama

Liga Narodów. Vladimir Grbić: Z Heynenem nigdy nic nie wiadomo!

Reprezentacja Polski już za parę dni rozpocznie rywalizację w siatkarskiej Lidze Narodów. Vladimir Grbić ocenił, jak Polacy pod wodzą Vitala Heynena będą przygotowywać się do najważniejszej imprezy sezonu - igrzysk olimpijskich.

- Z Heynenem nigdy nic nie wiadomo. Polska ma wielu graczy i wiele możliwości. Myślę, że trener nie będzie chciał pokazać, jak wygląda jego wyjściowa szóstka, system gry - powiedział mistrz olimpijski z Sydney z 2000 roku Vladimir Grbić.

Grbić jest członkiem komisji rozwoju światowej siatkówki w FIVB. Ma więc nieco więcej informacji na temat rozgrywania Ligi Narodów w bezpiecznej bańce.

- Pomysł polegał na tym, by zorganizować turniej, który w najlepiej przygotuje drużyny do igrzysk olimpijskich w Tokio. Ma się to odbyć w najbezpieczniejszy możliwy sposób, a krajem który może to zagwarantować jest Italia - powiedział.

Reklama

Liga Narodów. Siatkarze będą żyć w "bańce"

Serb poinformował, że siatkarze będą całkowicie odseparowani od środowiska, w tym również od dziennikarzy. Jedynie rodziny zawodników mają otrzymać zgodę na przybycie do Rimini, pod warunkiem przestrzegania przepisów izolacji w bańce. To ukłon w kierunku graczy.

- Koronawirus sieje spustoszenie w tym roku. Nie chodzi tylko o rozgrywki, ale także o psychikę zawodników, dlatego musimy wykazać zrozumienie dla nich - skomentował Grbić.

Legendarny siatkarz porównał system rozgrywania Ligi Narodów do igrzysk olimpijskich i przebywania w wiosce olimpijskiej. Nie uważa, by wszystkie zespoły rzuciły na szalę wszystkie siły.

- To będzie świetny sprawdzian przed tym turniejem, ale nie sądzę, by wszystkie zespoły dały z siebie sto procent podczas Ligi Narodów, ale nie dlatego, że nie będą chciały. Na przykład Serbia nie ma nic do stracenia, bo nie zakwalifikowała się do igrzysk. Ta drużyna będzie więc grała na maksimum swoich możliwości i tego się od niej oczekuje - powiedział.

Reprezentacja Polski ma bardzo szeroki skład, więc trudno stwierdzić, jaką taktykę obierze na ten turniej.

- Z Heynenem nigdy nic nie wiadomo. Polska ma wielu graczy i wiele możliwości. Myślę, że przed igrzyskami trener nie będzie chciał pokazać, jak wygląda jego wyjściowa szóstka, system gry - ocenił Grbić.

Czytaj całość na stronie Polsatu Sport

Dowiedz się więcej na temat: Liga Narodów

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama