Reklama

Reklama

Liga Narodów siatkarzy. Wilfredo Leon z rekordem! Świetna dyspozycja reprezentanta Polski

W drugiej kolejce siatkarskiej Ligi Narodów po emocjonującym starciu reprezentacja Polski pokonała Serbię 3:1. Jednym z najbardziej wyróżniających się siatkarzy na placu gry był Wilfredo Leon, który ustanowił nowy rekord VNL!

W spotkaniu przeciwko Serbii Wilfredo Leon wywalczył łącznie 26 punktów (13/17 = 64 proc. skuteczności w ataku + 13 zagrywek). Reprezentant Polski nie oszczędzał przyjmujących rywali. Pierwszego asa zaserwował w premierowej partii na 10:9, a po chwili znów zaskoczył Serbów. 

Ważna była też seria świetnych zagrywek od stanu 16:12 do 20:12 w drugim secie, która właściwie rozstrzygnęła jego losy. Kolejny popis to początek czwartego seta. Trzy pierwsze punkty dla Polski przyniosły właśnie zagrywki Leona...

Liga Narodów siatkarzy. Wilfredo Leon pobił rekord asów serwisowych!

Leon swym osiągnięciem pobił rekord Ligi Narodów. Dotychczasowy rekord asów miał Yuji Nishida z Japonii, który w 2019 roku w meczu z Bułgarią(3:2) zaserwował siedem asów. Do dorobku Leona po asie dołożyli Fabian Drzyzga, Jakub Kochanowski, Norbert Huber i Aleksander Śliwka. 

To dało łącznie 17 punktowych zagrywek i to również jest rekord VNL. Poprzedni należał do Włochów - 14 asów w meczu z Brazylią (3:2) w 2018 roku.

Całość artykułu można przeczytać na stronie Polsatu Sport!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy