Reklama

Reklama

Krzysztof Gierczyński: Trener siatkarzy będzie miał twardy orzech do zgryzienia

Zwolnienie trenera polskich siatkarzy Ferdinanda de Giorgiego nie jest niespodzianką - uważa olimpijczyk z Pekinu (2008) Krzysztof Gierczyński. - Mówiono o tym zaraz po mistrzostwach Europy. Następca będzie miał twardy orzech do zgryzienia - powiedział.

Zdaniem byłego zawodnika m.in. Jastrzębskiego Węgla trudno jednoznacznie wskazać dobrego kandydata na nowego selekcjonera.

Reklama

- Nie wiem, kto by to miał być. Nie wiem też, kto będzie chciał. Może jakimś rozwiązaniem byłby pierwszy trener polski z zagranicznym asystentem? - zastawiał się.

Podkreślił, że zwolniony selekcjoner znalazł się po decyzji zarządu PZPS-u w trudnej sytuacji.

- De Giorgi poukładał drużynę ZAKS-y Kędzierzyn-Koźle. Mając do dyspozycji obcokrajowców zdobył z nią mistrzostwo Polski, zostawił zespół i ambicjonalnie chciał spróbować pracy z kadrą. I po kilku miesiącach został zwolniony. Następca będzie się pewnie chciał zabezpieczyć przed taką sytuacją - ocenił Gierczyński, który w 2015 roku skończył karierę po 20 latach gry w ekstraklasie.

Podkreślił, że Włoch nie jest najbardziej winny słabego występu "Biało-Czerwonych" na organizowanych w Polsce mistrzostwach Europy.

- To temat na dłuższą rozmowę. Czynników jest wiele. Część zawodników nie była w formie. Mając w meczu atak i przyjęcie na poziomie 12 procent trudno rywalizować z najlepszymi w Europie. Występ na turnieju był po prostu na miarę aktualnej dyspozycji drużyny. A przy ocenie reprezentacji trzeba też pamiętać, ilu w naszych klubach gra zagranicznych siatkarzy na kluczowych pozycjach - stwierdził były przyjmujący.

W jego opinii polska kadra znalazła się w pewnym "dołku".

- To zawsze jest tak, że po latach tłustych przychodzą chude. I zdaje się, że właśnie przyszły. Nowy selekcjoner będzie musiał reprezentację odbudować - zakończył mieszkający w Gorzowie Wielkopolskim Gierczyński, który po zakończeniu kariery zajął się prowadzeniem działalności gospodarczej oraz współprowadzeniem młodzieżowego klubu siatkarskiego.

Piotr Girczys

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje