Reklama

Reklama

Kraków chce zostać stolicą polskiej siatkówki reprezentacyjnej

Rekord frekwencji na meczu siatkarskiej reprezentacji Polski może paść już w tym roku w Krakowie! W dniach 16-18 sierpnia tamtejsza Kraków Arena będzie gościła ekipy Polski, Rosji, Bułgarii i Chin startujące w Memoriale im. Huberta Jerzego Wagnera. Stosowne dokumenty podpisano dzisiaj pod Wawelem.

Rekord frekwencji na meczu siatkarskiej reprezentacji Polski może paść już w tym roku w Krakowie! W dniach 16-18 sierpnia tamtejsza Kraków Arena będzie gościła ekipy Polski, Rosji, Bułgarii i Chin startujące w Memoriale im. Huberta Jerzego Wagnera. Stosowne dokumenty podpisano dzisiaj pod Wawelem.

W ciągu 11 lat memoriału wzięły w nim udział 24 ekipy. Ze światowej czołówki brakowało tylko USA. Jak na razie mecze tej imprezy śledziło na żywo 150 tys. widzów, a rekordowe było finałowe spotkanie Polska - Rosja w "Spodku", które śledziło 12 tys. widzów.

Memoriał Huberta Jerzego Wagnera doczekał się nawet swego hip hopowego hymnu. "To memoriał dla człowieka, który nigdy się nie poddał. Dla człowieka, który miał wielkie serce" - głosi refren.

- Oddanie hali w Czyżynach oznacza, że przez pewien czas Kraków stanie się stolicą piłki siatkowej - oświadczył prezydent Krakowa Jacek Majchrowski, który nie ma pretensji do władz FIVB o to, że w jego mieście podczas wrześniowych mistrzostw świata zagrają Włosi, Belgowie, Irańczycy, Francuzi, być może USA, ale nie Polacy.

Reklama

- Gdy podpisywano stosowne dokumenty nasza hala była w fazie budowy, więc nie mieliśmy argumentów. Terminowe oddanie takiego obiektu zależy od tego, czy się wykonawca odpowiednio spręży - tłumaczy.

Dyrektor Zakładu Infrastruktury Sportowej - Krzysztof Kowal zapewnia, że hala największa i najnowocześniejsza hala w Polsce nie będzie się marnować. - Zrobimy wszystko, aby na siebie zarobiła. Międzynarodowe dni Tajlandii, walki bokserskie Szpilki, Wawrzyka, Wacha - stosowne dokumenty w tej sprawie czekają już tylko na akceptację prawników - mówi Kowal.

- Nasza hala jeśli chodzi o siatkówkę będzie żyła w tym roku nie tylko memoriałem. On jest niejako przedsmakiem - dodał prezydent Majchrowski, mając na myśli czerwcowy (20) mecz otwarcia Ligi Światowej Polska - Brazylia, czy MŚ.

Z okazji podpisania umowy na organizację memoriału do Krakowa zawitał także syn legendarnego Huberta Wagnera - Grzegorz, który w krakowskim Hutniku zdobywał mistrzostwo Polski.

- Cieszę się, że Memoriał trafił do Krakowa. Nie tylko dlatego, że z Bielska-Białej, a mieszkam w nim od strony Krakowa, mam blisko. Przede wszystkim raduje mnie fakt, że wielka siatkówka wraca do Krakowa. Mam nadzieję, że lata świetności Wisły i Hutnika wrócą. Kiedyś były ważnymi klubami na mapie siatkarskiej Polski. Mam nadzieję, że jesteśmy świadkami początku odbudowy ich pozycji.

Memoriał rozegrano po raz pierwszy w 2003 roku w Olsztynie. Następnie przez sześć lat gościł w Łodzi, skąd przeniósł się do Bydgoszczy, Katowic, Zielonej-Góry i Płocka.

Autor: Michał Białoński

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy