Reklama

Reklama

Kontuzja Bartosza Kurka przed meczem z Iranem

As siatkarskiej reprezentacji Polski Bartosz Kurek doznał kontuzji pleców treningu w Teheranie przed meczem Ligi Światowej z Iranem. Lekarze nie podjęli jeszcze decyzji, czy będzie mógł wystąpić.

Zawodnik Asseco Resovii Rzeszów poczuł ból w okolicach lędźwiowych kręgosłupa na porannych zajęciach. Po południu już nie trenował.

Reklama

"Nie chcieliśmy ryzykować, zdrowie zawodnika jest najważniejsze. Jak długo Bartosz będzie wyłączony z treningu okaże się w najbliższym czasie" - powiedział lekarz ekipy Tomasz Sikora cytowany na oficjalnej stronie PZPS.

"Biało-czerwoni" przylecieli do Teheranu w poniedziałek z Kazania, gdzie odnieśli dwa zwycięstwa nad Rosją w szóstej rundzie rozgrywek grupy B Ligi Światowej. Kolejne mecze są zaplanowane na piątek i niedzielę w Teheranie z Iranem.

Polacy są obecnie na drugim miejscu w grupie, a dwa najlepsze zespoły zagrają w Final Six w Rio de Janeiro. Liderami są Amerykanie, których czeka dwumecz z Rosjanami. "Sborna", która nie odniosła żadnego triumfu w obecnej edycji rozgrywek, nie ma już szans na grę w turnieju finałowym.

Ekipa Antigi ma jeden punkt mniej od Amerykanów i o trzy więcej od Iranu. Kurek, który przestawił się z przyjęcia na atak, był w znakomitej formie i w każdym meczu grał w wyjściowej szóstce.

Dowiedz się więcej na temat: Bartosz Kurek | siatkówka | liga światowa

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama