Reklama

Reklama

Kadra siatkarzy powalczy o IO w Rio bez Grzegorza Boćka

To poważne osłabienie kadry siatkarzy! Grzegorz Bociek nie pojedzie do Berlina na turniej kwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro z powodu kontuzji pleców. We wtorek Polacy pokonali Kanadę 4:1 w sparingu rozegranym w Spale.

"Ten dzień był bardzo intensywny, bo rano zawodnicy mieli zajęcia w hali, a po południu sparing. Dlatego właśnie środa będzie dniem wolnym, przeznaczonym wyłącznie na odnowę biologiczną" - powiedział trener Stephane Antiga.

Reklama

Francuz w Spale ma do dyspozycji 17 siatkarzy, a do Berlina zabierze 14. Już teraz wiadomo, że do stolicy Niemiec nie pojedzie na pewno Bociek, który nabawił się kontuzji pleców.

"Kadrę ogłoszę prawdopodobnie w środę, a najpóźniej w czwartek. Czy wezmę pięciu przyjmujących? Nie wiem. Nie podjąłem jeszcze decyzji" - zaznaczył szkoleniowiec.

Możliwy jest wariant, że Polacy będą grali w Berlinie na dwóch libero.

"Na treningach wygląda to bardzo obiecująco. Paweł Zatorski jest świetny w przyjęciu, a Damian Wojtaszek w obronie. Będziemy jeszcze na ten temat rozmawiać, ale to jest możliwa opcja. Tak samo testowaliśmy Artura Szalpuka na ataku. Zobaczymy co z tego wyjdzie" - powiedział Antiga.

Do pełni sił wraca kapitan drużyny Michał Kubiak.

"Jest już naprawdę dobrze. Wprawdzie nie skaczę jeszcze na sto procent, ale może już w sylwestra zacznę. Pracuję bardzo dużo z fizjoterapeutą i widać tego efekty. Kolano jednak jeszcze trochę oszczędzamy" - zaznaczył zawodnik.

Dowiedz się więcej na temat: siatkarska reprezentacja Polski mężczyzn

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje