Igrzyska Europejskie: Polska - Finlandia 3:0 w meczu siatkarzy

Polscy siatkarze pokonali Finlandię 3:0 w swoim ostatnim meczu grupy A Igrzysk Europejskich, które rozgrywane są w Baku. "Biało-czerwoni" z pierwszego miejsca awansowali do ćwierćfinału rozgrywek, gdzie zagrają ze Słowacją.

Podopieczni Andrzeja Kowala wygrali wszystkie dotychczasowe mecze. Trzy z nich - z Francją, Turcją i Serbią - po pięciosetowych bojach. Gospodarzy Igrzysk Europejskich "Biało-czerwoni" łatwo ograli 3:0. Podobna sytuacja miała miejsce w starciu z Finami. Przewaga polskich siatkarzy nie podlegała dyskusji. "Biało-czerwoni" w pełni wywiązali się z roli faworyta. W pierwszych dwóch setach ambitni rywale próbowali nawiązać walkę, ale Polacy byli wyraźnie lepsi i w pełni kontrolowali wydarzenia na boisku wygrywając 25:21 i 25:20. W trzeciej odsłonie tylko początek był w miarę wyrównany. Potem nasi siatkarze "odjechali" Finom. Na drugiej przerwie technicznej zawodnicy Andrzeja Kowala prowadzili 16:8. Po powrocie na boisko Polacy pozwolili Finom zdobyć zaledwie dwa punkty. Polacy rozgromili rywali 25:10.

W rolach głównych w polskim zespole wystąpili Dawid Konarski i Artur Szalpuk. Pierwszy z wymienionych zdobył 13 punktów, a drugi zapisał na swoim koncie "oczko" mniej.

Rywalem "Biało-czerwonych" w środowym ćwierćfinale będzie Słowacja, która zajęła czwarte miejsce w grupie B.

W stolicy Azerbejdżanu występuje kadra B. Pierwsza reprezentacja, pod wodzą Stephane'a Antigi, rywalizuje obecnie w Lidze Światowej.

Polska - Finlandia 3:0 (25:21, 25:20, 25:10)

Francja - Serbia    3:2 (21:25, 17:25, 25:23, 25:18, 15:11)

Turcja - Azerbejdżan 3:2 (25:18, 25:17, 22:25, 21:25, 20:18)

grupa B

Niemcy - Belgia    3:0 (25:22, 25:11, 25:21)

Bułgaria - Słowacja 3:0 (25:14, 25:17, 25:19)

Rosja - Włochy     3:0 (25:17, 25:15, 32:30)

6. Włochy        5 0 5  4-15 1

Uwaga! Najważniejszym kryterium przy sporządzaniu tabeli jest liczba zwycięstw, a w drugiej kolejności liczba punktów