Reklama

Reklama

Ignaczak o PŚ siatkarzy: Niech się federacja nad tym zastanowi

- Niech się federacja zastanowi nad tym, dlaczego okroiła możliwość awansu trzem zespołom z Pucharu Świata. Dla sportowca trzecie miejsce, które jest nagradzane medalem, stało się miejscem najgorszym. Akurat trafiło na Polaków - były libero reprezentacji Krzysztof Ignaczak komentuje zakończony Puchar Świata siatkarzy.

Co? Gdzie? Kiedy? Bądź na bieżąco i sprawdź Sportowy Kalendarz!

W zakończonym w środę turnieju "Biało-czerwoni" zajęli trzecie miejsce i nie wywalczyli na razie awansu do igrzysk w Rio, który stał się udziałem dwóch najlepszych drużyn: USA i Włoch.

O trzecim miejscu Orłów zadecydowała jedyna porażka - na koniec turnieju 1:3 z Włochami.

- Koszmar się ziścił. Był to najczarniejszy scenariusz, jaki mógł się przytrafić polskiej reprezentacji - powiedział Ignaczak w rozmowie z TVP Sport.

Reklama

- Czuję ogromny żal. Każdy, kto miał do czynienia ze sportem, wie, jak ciężko jest przełknąć gorycz porażki - dodał.

- Widać to było na dekoracji, przy wręczaniu medali, ciężko oddychający siatkarze, szkliste oczy... Nasi zawodnicy mieli świadomość, że mogli sięgnąć po Puchar Świata - powiedział były libero reprezentacji.


- Zabrakło czegoś. Nie jestem w stanie odpowiedzieć, czego. Były umiejętności, serce, ambicja, determinacja, walka - powiedział Ignaczak.

- To jest brutalność i zarazem piękno tego sportu, jakim jest siatkówka - podkreślił.

- Myślę, że przekujemy porażkę w ogromny sukces. Ludzie, którzy oddali tam serce, nie złożą broni, a staną się jeszcze silniejsi - jest pewny Ignaczak.

Dlaczego tylko dwa zespoły z Pucharu Świata automatycznie kwalifikowały się do igrzysk w Rio?

- Niech się federacja zastanowi nad tym, dlaczego okroiła możliwość awansu trzem zespołom z Pucharu Świata. Dla sportowca trzecie miejsce, które jest nagradzane medalem, stało się miejscem najgorszym. Akurat trafiło na Polaków - stwierdził Ignaczak.

Zobacz materiał TVP Sport:Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy